סמסונג רושמת קצבי העברת נתונים של 7.5Gbps על גבי רשת דור 5

רשת הדור הרביעי קרובה מתמיד לשוק הישראלי, ולאחר השקתה באופן מצומצם אצל ספקיות הסלולר הגדולות, צפויה השקת הרשת להתבצע במלואה עד סוף השנה הנוכחית. בעוד בישראל נאבקים בינתיים עם מכרז התדרים, פונה סמסונג להציג את התקדמות פיתוחיה עבור רשת הדור החמישי ומציגה קצב תעבורה של 7.5Gbps, או 940 מגה-בייט לשניה.

את הבדיקה ערכה החברה מחוץ למעבדה ובשטח הפתוח, אך בתנאים אידאלים למדי, כאשר עמדת הקצה ממוקמת ליד מכשור החברה המפעילה את רשת הדור החמישי. בבדיקה נוספת שערכה החברה, בה הוצמד ציוד קצה לרכב הנוסע במהירות העולה על 100 קמ”ש, נרשם קצב תעבורה קבוע של 1.2Gbps או 150 מגה-בייט לשניה.

את שתי הבדיקות ערכה סמסונג בשימוש ברשת דור 5 על-גבי תדר 28Ghz, זאת בהמשך לבדיקות שביצעה לרשת על-גבי תדר זה לפני יותר משנה, במאי 2013. בבדיקה הקודמת הצליחה החברה לרשום קצב תעבורה של 1Gbps, כך שמדובר בשיפור משמעותי המציג קצבים הגבוהים עד פי 50 מהקצבים הקיימים ברשת דור 4 (LTE Cat. 4) המספקת קצב הורדה של עד 150Mbps.

בסמסונג מציינים בוידאו נוסף כי קצבי התעבורה המקסימליים ברשת הדור החמישי עשויים להגיע אף עד 50Gbps. בקצבים אלו, מציינת החברה, ניתן יהיה להוריד סרטים באיכות הגבוהה ביותר תוך שניות, לבצע שיחות וידאו בתלת מימד ושיחות המציגות את המשתמשים בהולוגרמות.

השוואת מפרטים