אפל משיקה את OS X Yosemite וערכת תוכנות iWork כעדכון בחינם

באירוע שערכה אמש (ה’) אפל, הכריזה החברה על השקת מערכות ההפעלה החדשות שלה למחשבי המקינטוש ומכשירי האייפון, האייפד והאייפוד טאצ’. מערכת ההפעלה OS X Yosemite כבר זמינה להורדה וכפי שנהגה עם השקתה של הגרסה הקודמת בשנה שעברה, גם במקרה של Yosemite מדובר בעדכון ללא עלות.

OS X Yosemite מביאה עימה עיצוב חדש המשלב את הגישה השטוחה והצבעונית בה נקטה אפל עם השקתה של מערכת ההפעלה הניידת iOS 7 בשנה שעברה, יחד עם אפשרויות שקיפות המאפשרות עבודה נוחה יותר בריבוי חלונות. לצד הרענון בצד העיצוב, הופכת המערכת לחלק מאקוסיסטמה שלמה, המשלבת בין מכשיריה השונים של החברה – מחשבי המקינטוש, האייפון, האייפד ועוד.

החיבור מתבצע דרך פונקציה הנקראת Handoff, היא חלק ממערך ההמשכיות (Continuity) שהציגה אפל עבור Yosemite ו-iOS 8, ומאפשרת התחלת עבודה במכשיר אחד והמשכה במכשיר אחר ללא כל צורך בשליחת חומרים באופן ידני בין מכשיר למכשיר. את ההמשכיות בנתה אפל דרך שירות הענן iCloud, כך שהסנכרון כולו מתבצע ברקע וללא צורך התערבות מצד המשתמש.

שיחות והודעות SMS גם הן חלק מחבילת ההמשכיות. דרך Yosemite ניתן לקבל ולהוציא שיחות טלפון והודעות SMS, אלו יסתנכרנו לכל המכשירים, כך שהמשתמשים לא יאלצו להביט בנייד כל עת בה יקבלו הודעה. במקום זאת, תופיע ההודעה על מחשב המקינטוש (וגם על האייפד עליו מותקנת iOS 8).

OSX-Yosemite-iWork-Package

לצידה של OS X Yosemite הודיעה אפל כי תשיק גם את חבילת התוכנות iWork החדשה ללא עלות זו פעם נוספת. חבילת iWork, הכוללת את Pages, Number ו-Keynote כבר זמינה לעדכון בחינם לגרסה החדשה דרך חנות האפסטור למקינטוש. מערכת ההפעלה iOS 8.1 גם היא תהיה זמינה להורדה בחינם עבור כלל משתמשי האייפון, אייפד והאייפוד טאצ’ הנתמכים החל מיום שני הקרוב, ה-20 באוקטובר. iOS 8.1 מביאה עימה לראשונה את הפעלת שירות Apple Pay.

עדכון: גרסאות חדשות ל-iPhoto, iMovie ו-iTunes גם הן שוחררו היום (17.10.2014) וניתנות לעדכון דרך האפסטור למקינטוש. כמו כן, גרסאות חדשות לאפליקציות Pages, Keynote ו-Numbers עבור משתמשי iOS 8 זמינות גם הן להורדה.

להורדת OS X Yosemite מחנות האפסטור – לחצו כאן

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים