הכירו את Apple Sim – ההכרזה השקטה שיכולה לחולל מהפכה בשוק התקשורת

| יום שישי, 17 באוקטובר 2014, 20:16 | מפעילות סלולר
תגיות: Apple, Apple Sim, אפל, סים

אתמול חשפה אפל את ליין הטאבלטים החדש שלה לשנה הקרובה והצליחה ליצור עניין רב בעיקר סביב ה-iPad Air 2 בזכות המפרט המשודרג והעובדה כי הוא הטאבלט הדק בעולם. עם כל הכבוד למקצה השיפורים שזכו להם טאבלטי ה-iPad יתכן ודווקא ההכרזה המעניינת ביותר באירוע היא זו שלא קיבל את אור הזרקורים: Apple Sim.

עמוד המידע אודות טאבלט ה-iPad Air 2 חושף כי אפל ציידה כל מכשיר מדגם WiFi ותקשורת סלולרית בכרטיס סים חדש בשם "Apple Sim". ברגע שהמשתמש יפעיל את הטאבלט הוא יוכל לבחור מבין שלל תכניות סלולריות קצרות טווח שיאפשרו לו להצטרף לשירותיה של כל ספקית סלולר הפועלת עם אפל וזאת ללא כל חוזה או צורך ברכישת סים מיוחד. אפל אף הדגישה כי מדובר על פתרון אידיאלי גם עבור אנשים שמרבים לטייל מאחר והם יוכלו להצטרף לתכנית חדשה בשניות בודדות בכל מדינה חדשה שאליה יגיעו.

נכון לעכשיו אפל ציינה כי היא פועלת עם שלוש ספקיות בארה"ב: AT&T, Sprint ו-T-Mobile ובבריטניה תפעל החברה עם ספקית בשם EE. החברה ככל הנראה תעמיק את שיתופי הפעולה ותרתום ספקיות נוספות שיציעו גם הן תכניות סלולר מוגדרות מראש.

שחקנית חדשה בתחום התקשורת

על אף שאפל לא העניקה לשירות זה חשיפה כלל, מדובר על מידע בעל חשיבות רבה שעתיד להצביע על כיוונה בתחום התקשורות. אפל תוכל להציע מנגנון דומה גם בעת הפעלתו הראשונית של מכשיר האייפון ובכך תאפשר הצטרפות מהירה לספקית כלשהי, ולא פחות חשוב, היא תאפשר גם ניוד קל ומהיר לספקית אחרת – כמובן שמכל אלו אפל יכולה לגזור קופון לא קטן שיביא הכנסה נאה לקופתה.

ניתן אף להרחיק לכת ולדמיין תרחיש בו אפל הופכת למפעילה וירטואלית אשר תציע בעצמה שירותי סלולר שיכללו שיחות, הודעות וגלישה. בכך לא רק שתרוויח מעצם מכירת החומרה, כפי שהיא עושה כיום, אלא גם תרוויח מצידו השני של המוצר כנותנת שירות. מאחר ואפל חולשת על תחומים רבים ייתכן שאף תציע תכניות מיוחדות עבור משתמשים שיש ברשותם גם אייפון וגם iPad ואולי כפועל יוצא מכך המשתמש יזכה להתממשקות טובה יותר בין כל המכשירים בכל הנוגע לשיחות והודעות כפי שהיא מנסה כיום לעשות עם מערכת ההפעלה החדשה למחשביה.

אין ספק כי מדובר על צעד מסקרן מאוד שיכול להיות תחילתו של מירוץ חימוש חדש בין השחקניות הגדולות האחרות בשוק. מעניין לראות אילו חברות נוספות ישתפו פעולה עם אפל ועד כמה יהיה מדובר על צעד רווחי עבורן בטווח הרחוק מאחר וייתכן כי אפל כבר עכשיו מתחילה לנגוס ברווחי ספקיות התקשורת המסורתיות.

 

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות