סונדאר פיצ’אי מקבל קידום: ינהל את מרבית קטגוריות המוצר בגוגל

בתמונה: סונדאר פיצ’אי, מקור: Maurizio Pesce / flickr

מלבד לארי פייג’ וסרגיי ברין, מיסדיה של גוגל, הפך סונדר פיצ’אי בשנתיים האחרונות לאחת הדמויות המוכרות והמזוהות ביותר עם המותג. זאת, כמובן, בזכות היותו ראש חטיבת אנדרואיד, וכתוצאה מהופעותיוי הרבות על בימת הכנסים וארועי ההכרזות השונים. כעת, במהלך שנועד לפנות את לארי פייג’ לעסוק בתמונת העתיד הרחבה של גוגל, ניהולן של מרבית קטגוריות המוצר של החברה עוברות לידיו של פיצ’אי.

כמנכ”ל החברה טען לארי פייג’ בעבר כי אחד העקרונות המרכזיים עליהם הוא שם דגש בתפקידו הוא תכנון עתידה של גוגל. במכתב שפרסם לעובדיו הוא מתאר את המהלך כמענה לחששותיו בדבר חוסר חדשנות הפוקד עם השנים את החברה. העברת סמכויות הניהול לידיו של סונדר פיצ’אי , תאפשר לו להתרכז בתכנון מוצרים חדשים וקידום החברה בכיוונים הנכונים.

עם זאת, יש לציין כי לא כל סמכויות הניהול יעברו לידיו של פיצ’אי. לארי פייג’ ישאר אחראי על ניהול העסקים והתפעול, כמו גם על מחלקות המשפטים והכספים וכן על מעבדת הפיתוח, Google X, מחלקת Nest ו-IOT, Calico הפועלת בתחום הביוטכנולוגיה ועוד מספר מחלקות נוספות.

מדובר, כמובן, בקידום המשמעותי ביותר עבור פיצ’אי מאז הגיע לגוגל בשנת 2004. הוא החל את דרכו כמנהל המוצר של Chrome ולאחר מכן Chrome OS. ב-2012 הוא החליף את דייב ג’רארד כמנהל מחלקת האפליקציות של גוגל, בעוד רובנו, כאמור, הכרנו אותו, כאשר החליף את אנדי רובין והפך למנהל חטיבת אנדרואיד במרץ 2013. כעת, מתווספות תחת ניהולו מחלקת מנוע החיפוש, חטיבת המפות, חטיבת +Google, חטיבות המסחר וחטיבת התשתיות של החברה.

רבות מרכישותיה של גוגל במהלך השנים האחרונות רומזות על תוכניותיו הגרנדיוזיות של לארי פייג’ לעתידה של החברה. חטיבת הפיתוח הביוטכנולוגית בגוגל פועלת על מציאת פתרונות לבעיית ההזדקנות הנפוצה, ולצידה מהנדסיה של חברת Boston Dynamics, הידועים בזכות יצירותיהם הרובוטיות המדאיגות במעט, מועסקים במעבדת Google X. ייתכן, ועתה, שלארי פייג’ פנוי לקדם את חזונו, העתיד של גוגל הופך להיות קרוב מתמיד.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים