עכשיו זה רשמי: לנובו השלימה את רכישת מוטורולה מידי גוגל

ביום שלישי האחרון אמר נשיא חטיבת המובייל של מוטורולה ריק אוסטרלו את הדברים הבאים בכנס המובייל של אתר Recode: "בעזרת כוחה המסחרי המשמעותי של לנובו באסיה ואירופה, מוטורולה תוכל להכפיל את כמות לקוחותיה כשתתחיל לכבוש את שאר איזורי העולם, מארה"ב החוצה. רכישתה של מוטורולה קרובה מאוד לקו הסיום".

אכן כך היה, ולאחר יומיים מהצהרתו של אוסטרלו ביום שלישי והעברת כספים "זעומה" של כ-2.9 מיליארד דולר לגוגל, הפכה אתמול לנובו לחברת המובייל השלישית בגודלה בעולם עם רכישתה את מוטורולה. בד בבד הבטיחה החברה, בחשיבות יתרה, שלעת עתה לא תתערב במעשי החברה.

לאחר הרכישה הכריז מנכ"ל לנובו, יאנג יונקינג, על השגת אחת מאבני הדרך החשובות של שתי החברות ועל מוכנותה של לנובו להכנס למעמד השוק של שתי מתחרותיה הגדולות, תוך קיומה כאלטרנטיבה משמעותית כשתציג תחרות קשוחה, חדשנות ומחירים נוחים. מהצד השני של העסקה, נשארת גוגל הבעלים של כלל פורטפוליו הפטנטים הקיימים בחברת מוטורולה כשלנובו למעשה מקבלת גישה (או רישיון) לכל אותם פטנטים.

קריאה נוספת: רכישת חטיבת המכשירים של מוטורולה: הצד של גוגל \ הצד של לנובו

בדרך לפסגה

יתר על כן, ימשיך אוסטרלו לכהן בתפקידו והשינוי העיקרי והמשמעותי הוא שמוטורולה תתחיל למכור את מוצריה בצד השני של העולם. הווה אומר – למוטורולה סיכוי משמעותי לעמוד בהתחייבותיה למכירות של 100 מיליון מכשירים, סמארטפונים וטאבלטים, בשנה הקרובה, ויצירתו של רווח במאזני החברה עד אמצע 2016. כזכור, סיכוייה המשמעותיים תלויים, בין היתר, בתקוות הגדולות והחדשות של החברה – שעון ה-Moto 360, סמארטפוני ה-Droid Turbo ו-Moto X וכמובן הנקסוס 6.

צד מעניין נוסף בנוגע להשלמת רכישתה של מוטורולה על-ידי לנובו נוגע לפרסומים שעלו בימים האחרונים הנוגעים למעמדה של החברה הסינית ברשימת יצרניות הסמארטפונים המובילות את השוק. חמש דקות התהילה שניתנו ל-Xiaomi, כאשר חברות המחקר IDC ו-Strategy Analytics דיווחו אודות תפיסתה את המקום השלישי במשלוחי סמארטפונים ברבעון השלישי של 2014, כנראה ואזלו מהר משציפינו.

בעוד הסכימו שתי החברות באשר למיקומה של Xiaomi בטבלה (במקום ה-3), פנו ב-IDC להעניק ללנובו את המקום ה-4 ברשימה, בין Huawei ו-LG, זאת בעוד ב-Strategy Analytics בחרו להוציא את לנובו מרשימת חמש החברות המובילות. עם השלמת עסקת הרכישה של מוטורולה צייץ מנכ"ל החברה אוסטרלו את הדברים הבאים: "ברכות ל-Xiaomi על תפיסת המקום ה-3 בנתח השוק. מצטער שהחגיגה נמשכה רק 24 שעות עד שמוטורולה ולנובו סגרו את העסקה ביניהן – אנחנו במקום השלישי עכשיו".

בעוד כמות משלוחי הסמארטפונים של מוטורולה אינה ידועה, לא קשה להבחין בהבדל הדק בין המכירות המיוחסות ללנובו על-ידי IDC, העומדת על 16.9 מיליון יחידות לבין Xiaomi הממוקמת במקום השלישי עם 17.3 מיליון יחידות, כך שניתן להסכים בקלות עם אוסטרלו ולקבל את לנובו למקום השלישי המכובד.

*להכנת הכתבה תרם רונן מנדזיצקי

מקורות
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות