פרויקט מימון המונים ישראלי חדש: KaliPAK – גישה לחשמל זורם מכל מקום

ככל שהטכנולוגיה מתקדמת אנו מוצאים עצמנו עם עוד ועוד מכשירים חדשים, ולצערנו, כפועל יוצא מכך, עם עוד ועוד מכשירים להטעין. בעוד שבשגרה אין בעיה למצוא שקע פנוי, ישנם מצבים בהם אין מקורות אנרגיה זמינים – בעקבות אסון טבע למשל או בעת טיול בחיק הטבע. בדיוק לשם כך, חברה ישראלית בשם Kalisaya העלתה פרויקט מימון המונים למוצר בשם KaliPAK שעתיד להציע חשמל גם באזורים בהם אין תשתית מסודרת.

אז מה זה KaliPAK? ובכן, מדובר על מכשיר בגודל של מזוודה קטנה אותו ניתן להטעין ולאגור בתוכו חשמל לפני כל שימוש. לאחר ההטענה ניתן להשתמש ב-KaliPAK בכל מקום שהוא כגנרטור לכל דבר אליו אפשר לחבר מכשירי חשמל שונים.

הייחודיות של KaliPAK טמונה בעובדה כי במקרה והחשמל נגמר, אין צורך להשתמש בדלק או בכל מקור אנרגיה חלופי אחר, אלא ניתן להשתמש בפנאלים סולארים המגיעים עם KaliPAK ובכך להטעין אותו מחדש. המפתחים אף מתגאים כי ניתן להגיע להטענה של מעל ל-90 אחוז לאחר שמונה שעות טעינה באמצעות אנרגיה סולארית.

על פי הנתונים של החברה, KaliPAK מספיק כדי להטעין 96 פעמים iPhone 6, כ-62 פעמים Galaxy S5, כ-40 פעמים iPad וקרוב ל-20 פעמים מחשב נייד מתקדם. לצד זאת, KaliPAK מאפשר כ-120 שעות תאורה עם נורת LED המצורפת בערכה ובכך מתאפשרת שבוע של תאורה בזמני החשיכה. כמובן שניתן להטעין עוד מכשירים חשמל אחרים פעמים רבות ולדאוג שגם ציוד רפואי למשל יוכל לתפקד גם באזורים נידחים או מוכי אסון.

מלבד שלל החיבורים הפיזים, KaliPAK תומך גם בהתממשקות עם הסמארטפון באמצעות קישורית Bluetooth המצויה במכשיר. ההתממשקות נעשית באמצעות אפליקציה חינמית שניתנת להורדה מחנויות האפליקציה אשר מאפשרת לקבל מידע אודות מצבו של KaliPAK וכמו כן לשלוט על הערכה עצמה. האפליקציה מאפשרת בקרה על רמות האנרגיה של KaliPAK, שליטה על יעילות ההטענה הסולארית ואפילו הפעלת אותו מצוקה בעת הצורך.

0d167a661e81ab06ad67b8979980bda5_large

KaliPAK מגיע נכון לעכשיו בשני דגמים – דגם ה-401 הרגיל ודגם ה-601 המתקדם יותר כאשר הם נבדלים אחד מהשני בקיבולת המכשיר, במשקל ובאלמנטים נוספים. עבור מכשיר KaliPAK 401 תשלמו כ-348 דולר (1300 שקל) ותקבלו בנוסף למכשיר עצמו גם ערכת הישרדות וכיסוי עמיד במים ועבור ה-KaliPAK. הדגם המתקדם יותר, ה-KaliPAK 601, עולה כ-698 דולר (2650 שקל) כאשר גם כאן תקבלו את התוספות שהוצעו בדגם הפשוט ובנוסף לכך תצורף גם מנורת LED.

מלחמת הישרדות

הפיתוח של KaliPAK ארך שנתיים, בהן עמד צוות הפיתוח בפני לא מעט אתגרים הן עיצוביים והן טכנולוגיים. בראיון שהעניק לגאג'דטי הסביר ירון גיסין, אחד ממיסדייה של חברת Kalisaya, על הרעיון שעומד מאוחרי KaliPAK ועל החזון של החברה.

"הצורך ל-KaliPAK נבע בעקבות התלות הרבה שלנו במקורות חשמל זמינים – בין אם זה עבור הטענה של מכשירי חשמל ובין אם זה להעניק פתרון אמין ואיכותי לבעיות בהספקת החשמל באזורים מוכי אסון" ציין גיסין. ואם באסונות עסקינן, על פי המחקר של Kalisaya עולה כי בשנים האחרונות מספר אסונות הטבע רק עולה בעוד שהבעיה העיקרית בהתמודדות עם אירועי מסוג זה היא השבת תשתיות החשמל לאותם אזורים.

גיסין מוסיף כי המלאכה לא הסתיימה לאחר הבנת הצורך, ושגם תהליך מימוש המוצר עצמו לא היה פשוט. "לאחר שהאיפיון שלנו קבע שעל הערכה להיות ניידת ולא תלויה בהמצאות חשמל מהרשת, הבנו שאנחנו מדברים על שני אלמנטים מאתגרים – סוללה חכמה שתדע לצבור הרבה אנרגיה, עם יחס משקל/אנרגיה טוב, ומנגד – מקור טעינה טבעי שיוכל להיות חלק אינטגרלי מהערכה." פירט גיסין. לבסוף, לאחר לא מעט מאמץ, הצליחו המהנדסים של החברה לפתור את הבעיה באמצעות פיתוח של פאנל סולארי ייחודי שאף הוגש כפטנט.

לצד הרצון להמשיך לצמוח ולגדול שמה החברה דגש רב גם על מתן עזרה לאזורים לא מופתחים ולמדינות עולם שלישי. "בדיוק לשם כך חתמה Kalisaya על הסכם עם הזרוע הפילנתרופית של קרן ויטל-קאפיטל, אשר פועל בעיקר באפריקה, והבטיחה כי תתרום 2 אחוז מכל הערכות שתייצר." הדגיש גיסין.

על אף הפרויקט השאפתי, Kalisaya איננה נחה לרגע ועל פי גיסין עוד עתידה להציג מכשירים רבים בעתיד. "KaliPAK הוא רק קו מוצרים ראשון מתוך מספר רב של מוצרים חכמים, מעוצבים ופונקציונלים שמאפשרים ניידות אנרגטית. אנחנו כבר נמצאים בפיתוח של KaliFLOW – טורבינת רוח ניידת שתתחבר לערכה, ואנחנו מקיימים מגעים עם חברות שמייצרות תאי דלק (מימן או אתנול) כדי לשלבם במוצרי החברה."

לעמוד הפרויקט – לחצו כאן

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות