מיקרוסופט מוכרת חלונות: Windows 8/8.1 מצמצמות פערים מול הגרסאות הישנות

תמונה: Vernon Chan

אלו לא המספרים שמיקרוסופט ציפתה להם, אך הם עדיין מעודדים. קפיצה קטנה בנתח השוק של מערכת ההפעלה ווינדוס 8 מבית ענקית התוכנה והעדכון שלה (8.1), הביאו אותה לאחוז ב-16.8% מנתח שוק מערכות ההפעלה. על כל גרסאותיה, תופסת ווינדוס נתח של מעל מ-90% מהמשתמשים בעולם.

מסוף ספטמבר, קיבלה ווינדוס 8 “תנופה” של 0.29% לסך של 5.88%, בעוד ווינדוס 8.1 הציגה תוספת של 4.25% לסך של 10.92%. משמעות הנתונים מתפרשת לתוספת של 4.54% בחודש האחרון – נתון מרשים לתקופת זמן כה קצרה, אך יש לזכור שמערכת ההפעלה עומדת למכירה כבר כשנה שלמה. מה שמוביל לבעיה נוספת של החברה.

האחוזים הנוספים לא באו על חשבון נתח השוק מערכת ההפעלה Windows 7, אשר תופסת נכון להיום יותר ממחצית נתח השוק של ווינדוס, שכגרסה זו צמחה בכ-47% מאז ינואר. צמיחה קבועה זו של גרסת ווינדוס הקודמת, במקביל לעובדה שנסיונותיה של מיקרוסופט לקדם את ווינדוס 8 בבתי עסק דרך שדרוגים לא הפיקה תוצאות מרשימות, הביאה את החברה אתמול להפסיק למכור לצרכנים באופן רשמי את גרסה 7 של מערכת ההפעלה ליצרניות מחשבים (OEM). בחברה מקווים שהפעולה תשפיע בצורה ניכרת על חלוקת האחוזים בשוק שלה.

מקור תמונה: Venturebeat.com
מקור תמונה: Venturebeat.com

האחוזים באו על חשבון המערכות הישנות יותר, אלו שמיקרוסופט מנסה “להשמיד” כבר זמן מה. ווינדוס ויסטה צנחה אל מתחת ל-3% ובמקביל גרסת ה-XP צנחה בכמעט 7% לכ-18% בסה”כ – הצניחה הגדולה ביותר מזה עשור שלם. נפילת נתח השוק של המערכות הישנות וצמיחת החדשות באו ככל הנראה על רקע חידוש הלימודים ברחבי העולם בחודש האחרון.

בחישוב סך כל השינויים בשוק מערכת ההפעלה ווינדוס לא הציגה עליה. צניחה של 0.45% בשימוש בווינדוס, בנוסף לצניחה של 0.23% בשימוש במערכת ההפעלה לינוקס הביאו יחדיו לצמיחה של כשלושת רבעי האחוז למערכת ההפעלה מבית אפל OS X, שזכתה גם לעליה במכירות המחשבים של קרוב ל-20% ברבעון האחרון. במקביל לנתונים אלו חשוב לזכור את אחד הנתונים העדכניים והחשובים למיקרוסופט מבחינת צפי שימוש, כשלאחרונה דווחה החברה על יותר ממיליון משתמשים בגרסת המפתחים של ווינדוס 10.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים