משקפי Google Glass כבר לא כזה להיט

לפי דיווח של רויטרס, יותר ויותר מפתחים החלו לאבד עניין במשקפי המציאות הרבודה Google Glass וחלקם עברו להתמקד בפיתוח אפליקציות עבור מכשירים לבישים אחרים מבוססי אנדרואיד כמו שעונים חכמים. אחת המפתחות היותר מפורסמות שהפסיקו את הפיתוח היא לא אחרת מאשר טוויטר.

הסיבות המרכזיות לנטישה נובעות בראש ובראשונה מכך שעל פי תחזיות אנליסטים, המשקפיים של גוגל כנראה לא יהפכו ללהיט צרכני גדול כל כך כפי שהיה נדמה תחילה, אלא לכל היותר למוצר נישה. מפתחים אחרים מצאו שהחומרה של המשקפיים פשוט מוגבלת מדי.

חדשות לא טובות מגיעות גם מקרב קהל המאמצים הראשונים של המשקפיים (או כפי שהם מכונים לעיתים,”הסיירים”), שחלק גדול מהם החליטו למכור את המשקפיים שרכשו דרך ebay בכמחצית מהמחיר המקורי שלהם ($1500).

אפליקציית LiveLens הישראלית ל-Google Glass
אפליקציית LiveLens הישראלית

בעיה נוספת עם משפקי Glass נוגעת לכל עניין הפרטיות מכיוון שהמשתמש יכול לצלם קטעי וידאו או תמונות של אנשים ללא ידיעתם וכך כל מי שלובש את המשקפיים הופך לחשוד מיידי ללא עוול בכפו. עובדה זו כבר גרמה לתקיפה אחת מתוקשרת של חובבת גאג’טים שנכנסה עם המשקפיים לבר בסן פרנסיסקו מוקדם יותר השנה.

יתרה מזאת, גם ההשקה המתוקשרת של המשקפיים לציבור הרחב שהייתה צריכה להתבצע השנה, נדחתה לשנה הבאה וגוגל בעצמה מנסה לפתות ארגונים וחברות לרכוש את המשקפיים עם תג מחיר של שניים במחיר אחד. יחד עם זאת, מנהל הפעילות העסקית של גלאס, כריס אוניל (Chris O’Neill), שב ומדגיש כי גוגל מחויבת ומרגישה נמרצת בנוגע לגלאס ומוצרים לבישים אחרים, ממש כמו בעבר.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים