גאדג’טי מסקר: Orange 4GTV – הזרמת תכני הטלויזיה למכשיר הנייד

לאחרונה הצטרפה ספקית הסלולר אורנג’ מחדש לתחום שירותי הפצת התוכן עם שירות הזרמה חדש המבוסס על מכשירים ניידים ורשת הדור הרביעי. דרך קמפיין שיווקי המתמקד בשירותי רשת הדור הרביעי של החברה, מנסה אורנג’ להדגיש את יתרונות הרשת החדשה, שבימים אלו מוצעת בחינם בקצבי גלישה מוגבלים, אך תציע בעתיד ערך לצרכני תוכן כבדים במובייל.

לקחנו על עצמנו לבחון את השירות למשך תקופה של שבועיים כדי לנסות וללמוד את אופי איכות השידורים, התכנים וההצעות הנוספות שמביאה עימה אפליקציית Orange 4GTV ולקבוע את הערך שתציע לצרכן.

הצטרפות לשירות

אפליקציית Orange 4GTV מציעה מגוון תכנים בהזרמה על גבי רשת הסלולר ולמרות קידומה בדגש על הדור הרביעי, מתאפשרת הפעלת השירות גם על גבי רשת דור 3 ועל תקשורת אלחוטית ב-WiFi. ההרשמה לאפליקציה פשוטה למדי ודורשת אימות מול אורנג’ שיתבצע דרך SMS ואישור לפתיחת השירות בחבילת התקשורת של המשתמש מול החברה. מדובר בשירות שעלותו בזמן ההשקה עומדת על 20 שקלים לחודש.

את האפליקציה תוכלו להתקין על גבי מכשירים מבוססי iOS ואנדרואיד וגם על גבי טאבלטים, אמנם לשם התקנה על מכשירים שאינם כוללים כרטיס SIM המשוייך הן לחבילת תקשורת באורנג’ והן לשירות ה-Orange 4GTV, תתבקשו לבצע אישור מחדש דרך SMS.

Orange-4GTV-main2היתרון בכך מגיע דרך האפשרות להפעיל את השירות גם על מכשירים בעלי כרטיס SIM הנמצאים תחת חבילות תקשורת של חברות אחרות או מכשירים שאינם כוללים כלל כרטיס SIM כמו טאבלטים ונגני וידאו מבוססי WiFi בלבד. הצלחנו, למשל, להפעיל את השירות על מכשיר אייפד התומך ב-WiFi בלבד ועל מכשיר סמארטפון המשוייך לרשת גולן טלקום. ואמנם, יש להניח כי ריבוי מכשירים ידליק נורה אדומה אצל החברה, העשויה מצידה להפסיק את השירות או לבצע חיובים נוספים במידה והחלטתם לחלוק את חשבונכם עם אחרים.

השימוש באפליקציה

לאחר התקנתה של האפליקציה על גבי המכשיר והפעלתו של השירות, יופיע מולכם מסך בית המושתת כולו על תכנים. בחלקו העליון תמצאו גלריה נגללת (מהר מידי לטעמי) של תכנים פופולאריים, תחתיה נמצאת הגישה הישירה לערוצי התוכן ב-HD וערוצי תוכן נוספים לפי קטגוריות: בידור, ספורט, ריאליטי, סרטים, תכניות ילדים, סדרות דרמה ותכניות תחקיר ודוקו.

בחלקה התחתון של האפליקציה לאייפון\אייפד (והעליון במכשירי אנדרואיד) מופיע תפריט אפשרויות המספק גישה מהירה לתכני ה-VOD, תכנים פופולאריים ומומלצי היום. תכני ה-VOD ממויינים על-פי קטגוריות, וגם שם תמצאו גלריה נגללת המציגה תכנים נבחרים. תפריט התכנים הפופולאריים מאפשר גישה מהירה להפעלת סרטים, סדרות ותכנים נוספים הפופולאריים בקרב משתמשי השירות ותפריט מומלצי היום כולל תכנים שנבחרו על-ידי צוות אורנג’ ומסודרים לפי ימים.

תפריט מומלצי היום מאפשר להגדיר שליחת התראות למכשיר לתוכן הספציפי בו תבקשו לצפות כדי שלא תפספסו, כאשר פונקציה חביבה נוספת מאפשרת לחזור לתכנית שהופסקה באמצע בזמן מאוחר יותר ותופיע כהתראה קופצת על גבי המסך (ראו תמונה מעלה).

מכל מסך ניתן תמיד לגשת לתפריט הראשי, זה מאפשר לגשת לתפריטי האפשרויות השונים באפליקציה או לגשת במהירות לתכנים מומלצים.

הצעת התוכן

עיקר ערוצי התוכן הזמינים להזרמה דרך Orange 4GTV הינם בשפה העברית, כאשר מספר ערוצים בשפה הרוסית והערבית זמינים גם הם לצד ערוצים בשפה האנגלית וסרטים באנגלית עם תרגום בשפה העברית.

בעוד תוכלו לשוטט בין מגוון רחב יחסית של קטגוריות, כמות התכנים המצויה בחלק מהקטגוריות מעטה למדי. היתרון בשירות הינו אפשרויות החלפת התכנים באופן תדיר. אורנג’ תוכל לספק תכנים חדש על בסיס קבוע, כך שההצעה ההתחלתית המועטה בחלק מהערוצים (כמו הסרטים למשל, שם הרגשנו בחוסר הגדול ביותר), תתעדכן עם הצעות חדשות כל עת בה תבחר אורנג’ לספק תכנים נוספים או חלופיים.

ניכר כי הדגש העיקרי ב-Orange 4GTV הינו לתכני ספורט ותכניות המגיעות כחלק מלוח השידורים הקבוע בערוצי הטלויזיה המובילים (ערוץ 2 וערוץ 10). מבין 5 הערוצים המציגים תוכן ב-HD ישנם 4 ערוצי ספורט והאחרון הינו ערוץ 9.

את ערוץ חדשות 2, ערוצי רשת וקשת וערוץ 10 תוכלו להפעיל בזמני הצפיה בפריים טיים בשידור חי, כך שלא תפספסו גם במידה ואינכם נמצאים מול הטלויזיה בסלון. מעבר לזמן השידור בפריים טיים ניתן לצפות באופן רציף בשידורי ערוצים אלה בתכנים נבחרים מתוך תכניות ששודרו בפריים טיים בכל עת, אך לא מדובר בשידור ישיר.

גישה נוחה לסדרות ותכניות ישראליות רבות הינה יתרון נוסף של האפליקציה. תוכלו לגשת ולצפות בפרקים מלאים של סדרות כמו “הפרלמנט” או “פולישוק” וגם בפרקים מעונות קודמות. עבור דוברי השפות ישנם ערוצים שונים הזמינים לגישה דרך תפריט ה-VOD, שם מסווגים על-פי קטגוריות תכניות שונות.

הורים לילדים גם הם עשויים להינות מהשירות, המספק מגוון תכנים לילדים בגילאים שונים, ועשוי לאפשר להם לספק לילדים כלי צפיה בטלויזיה דרך הסמארטפון או הטאבלט מכל מקום.

איכות השידור

פרט לערוצים המשודרים באיכות HD, מצאנו שאיכות השידור של התוכן המוצע דרך האפליקציה אינה מהגבוהות. קשה להאשים בכך את אורנג’, שכן הערוצים בישראל לא משדרים תוכן באיכות HD, אולם קשה גם לקבל את הויתור על איכות הצפיה ברבים מהתכנים המוצעים.

היתרון האמיתי של Orange 4GTV הינו בזריזות בה הוצגו בפנינו התכנים עם הפעלתם. לא נתקלנו בתקיעות בזמן השידור וברגע בו נבחר התוכן הרצוי, זה הופיע בפנינו מיד ובאיכות המירבית בה הוא ניתן לשידור. חלק מהתכנים לא מותאמים לתצוגת המכשירים הניידים, כך שתיאלצו למתוח אותם או להספתק בתמונה קטנה יותר על גבי המסך, המלווה בפסים שחורים מהצדדים כמו גם מלמעלה ומלמטה.

יש לקוות כי בעתיד יבחרו באורנג’ לברור את התכנים בצורה טובה יותר ולא יסתפקו בכל תוכן אותו יוכלו להציע תחת השירות, גם אם מדובר בכזה שממש לא עומד בסטנדרטים של איכות צפיה נאותה.

סיכום

שירות הזרמת התכנים החדש של אורנג’, Orange 4GTV, הינו רק צעד ראשון בדרך להצגת התכנים דרך האינטרנט מצד החברה. אורנג’ נוגעת במספר נקודות חשובות בשירות מסוג זה וכוללת אפשרות צפיה בתכנים המוצעים ללא הגבלה מבלי לפגוע בצריכת הדאטה בחבילת התקשורת הרגילה של המשתמשים ומספקת אפשרויות צפיה בתכנים פופולאריים במיוחד (ספורט ושידורי פריים טיים) שיהיו זמינים מכל מקום.

איכות השידורים והצגת התכנים ברוב המקרים הינה רחוקה ממספקת, גם בהתחשב בזמינות הגבוהה של השידורים המהווה את הבסיס עיקרי לאלו המבקשים להירשם לשירות מסוג זה. מדובר בצעד חיובי מצידה של אורנג’, אולם הדרך לשירות שלם ומושלם להזרמת תוכן מהנייד עדיין נראית רחוקה.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות