דיווח: אנדרואיד 5.0 Lollipop תגיע למכשירי Android One במהלך דצמבר

כשענקית שירותי הרשת גוגל חשפה את תכנית Android One עבור שווקים מתפתחים היא התחייבה שתספק למכשירים עדכוני תוכנה סדירים. במהלך השבועות האחרונים, ולאחר שהשיקה מכשירים חדשים לליין מכשירי הנקסוס, הפיצה החברה את עדכון Android 5.0 Lollipop למכשירים קודמים בסדרה. כעת, מספר מקורות טוענים שהעדכון הנכסף עשוי להגיע לסדרת המכשירים הצעירה כבר בחודש הבא.

בראיון שהתפרסם במגזין IndiaToday, מסר מנכ”ל Spice Mobility, יצרנית אחד מהסמארטפונים הראשונים לסדרת ה-One, שהעדכון החמישי של מערכת ההפעלה אנדרואיד יגיע למכשירים בחודש ינואר הקרוב. לעומת זאת, דיווחים אחרים מספרים שהעדכון למכשירים כבר מוכן לתפוצה ועתיד להגיע למכשירים במהלך חודש דצמבר.

Lollipop-look-and-feel
אנדרואיד 5.0

עם גרסא Android 5.0 Lollipop מקווה גוגל לפתור את סוגיית העדכונים הבעייתית של מערכת ההפעלה. אולם נדמה שלפחות בשלב זה, החברה מתקשה לעשות זאת אפילו עם המכשירים שהיא עצמה חתומה עליהם. כך לדוגמא, החברה התעכבה לשחרר את העדכון עבור ליין מכשירי הנקסוס – המהווה את קו המוצרים המרכזי שבבעלותה.

יחד עם זאת, נדמה שהגרסה החמישית של מערכת ההפעלה ושחרור גרסת המפתחים מספר חודשים מוקדם יותר, צפויה לתרום במידה לפתרון הסוגיה, שכן חטיבת המובייל של מוטורולה כבר הקדימה לעדכן את מכשיריה ויצרניות נוספות התחייבו לעדכן את מכשריהן עד סוף השנה הקרובה. נזכיר כי גוגל חשפה את פרויקט Android One בחודש יוני האחרון, במסגרתו חברה ליצרניות שונות וסייעה להן בייצור מכשירי סמארטפון זולים בכדי להרחיב את השימוש בשירותי הרשת שלה במדינות מתפתחות.

השוואת מפרטים