חברת בת של סוני מציגה: שעון מבוסס טכנולוגיית e-paper החסכונית בחשמל

| שבת, 29 בנובמבר 2014, 10:31 | מחשוב לביש

בשבוע האחרון נסובו שמועות סביב שעון חכם חדש מבוסס טכנולוגיית e-paper עליו עובדת חברת סוני היפנית. באופן לא צפוי, מספר ימים בלבד לאחר מכן, מתפרסמים ברשת סרטונים ותמונות קונספט של השעון המסקרן פרי פיתוחה של חברת Fashion Entertainments, חברת בת של הענקית מיפן. מבט ראשוני על המוצר החדשני עשוי להטעות אותנו בכך שמדובר בשעון חכם רגיל לגמרי, אולם למעשה, השעון המכונה FES Watch, מציג קונספט שונה מכל מה שהכרנו עד עתה.

שעון ה-FES Watch לא מתיימר להיות שעון חכם כפי שלמדנו להכיר את המושג מהשעונים החכמים של חברות הטכנולוגיה השונות. הוא לא יציג בפניכם התראות על הודעות נכנסות מהסמארטפון, אולם הן הרצועות והן חזית המכשיר מצופים במסך גמיש מבוסס טכנולוגית e-paper החסכונית בחשמל. עם שימוש בטכנולוגיה זו, וכפי שמוצג בסרטון הקונספט שפורסם בעמוד היוטיוב של החברה, יכול המשתמש לבחור להחליף עיצובים שונים, שמתבטאים הן ברצועות והן בפני השעון, זאת בלחיצת כפתור בודדת.

לא רק שהשעון מעוצב באופן מינמליסטי ומוקפד, הוא חסכוני יותר בחשמל מכל שעון חכם אחר שמוכר לנו. הודות למסך ה-e-paper החסכוני בחשמל, מציג השעון חיי סוללה ארוכים במיוחד של כ-60 ימים. נזכיר, חברת Fashion Entertainments אינה הראשונה שמשתמשת בתצוגה מבוססת טכנולוגית e-paper אשר מספקת מספר צבעים מוגבל (שחור, לבן ואפור על גווניו השונים), חברת Pebble משתמשת בטכנולוגיה זו עבור שעוניה החכמים.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=fLBCVhZ4J7E[/youtube]

רבות דובר לאחרונה על השילוב בין עולם האופנה ועולם הטכנולוגיה. בשלב הנוכחי השניים משפיעים זה על זה, אולם ייתכן והודות לחברת הבת של סוני, יצליח עולם הטכנולוגיה להביא למהפכה של ממש בזירת האופנה העולמית. החברה בוחנת מוצרים נוספים מבוססים טכנולוגיה דומה, ביניהם אביזרי אופנה. כאמור, כל אלו כולל השעון נמצאים בשלבי פיתוח, כאשר על פי אתר החברה, את זה האחרון, נוכל לרכוש כבר במהלך חודש מאי של השנה הבאה.

מקורות
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות