מיקרוסופט רוכשת את אפליקציית המייל Acompli ב-200 מיליון דולר

רכישות בתחום המייל הפכו לדבר שבשגרה עבור חברות טכנולוגיה גדולות בעלות שירותי אינטרנט, כאשר לגוגל הייתה זו רכישתה של אפליקציית Sparrow ב-2012 ועבור דרופבוקס הייתה זו רכישתה של Mailbox בתחילת השנה שעברה. כעת מיקרוסופט פונה לספק מעט רעש בתחום עם רכישתה של Acompli, אפליקציית מייל בת כשנה וחצי ששמה לעצמה כחזון את הרצון לשפר את הדרך בה אנו משתמשים באימייל בסביבה הביתית, תוך דגש מיוחד גם עבור הסביבה העסקית.

הרכישה, הנאמדת בכ-200 מיליון דולר, היא ככל הנראה המשך המאבק של מיקרוסופט לקידום מוצרי הרשת של החברה, בראשם שירותי הענן וחבילת אופיס 365. הצטרפותה של Acompli למערך האפליקציות של מיקרוסופט תתרום לה לא רק את בסיס המשתמשים הקיים של חברת הסטארטאפ, אלא גם גישה למשתמשים בסמארטפונים מבוססי iOS ואנדרואיד.

מיקרוסופט הודיעה לאחרונה כי תציג את חבילת התוכנות שלה לעריכת מסמכים (וורד, פאוארפוינט ואקסל) עבור מערכת ההפעלה אנדרואיד, זאת לאחר שהושקה עבור פלטפורמת iOS על גבי סמארטפונים וטאבלטים גם יחד. שילובה של אפליקציית מייל, אותה ודאי ישלבו במיקרוסופט עם אפליקציות עריכת המסמכים, תוביל לעבודה פשוטה ושוטפת, בעיקר עבור המגזר העסקי. מודל זה כבר נראה במחוזותיה של חברת דרופבוקס, אשר הטמיעה את שירותי האחסון בענן שלה היטב באפליקציית המייל Mailbox, אותה רכשה בשנה שעברה.

עובדיה של Acompli ישולבו במחלקת ה-Outlook של מיקרוסופט, שם יוכלו הצוותים לפתח את שירותי המייל של החברה כך שיספקו תמיכה טובה יותר בעבודה בסוגים שונים של מכשירים, בין אם מדובר במחשבים, טאבלטים או סמארטפונים. Acompli מספקת תמיכה לא רק בחשבונות מייל, אלא גם בלוח שנה וגישה לקבצים משירותי האחסון בענן Google Drive ו-Dropbox.

להורדת Acompli לנייד: אנדרואיד \ iOS

השוואת מפרטים