בקוואלקום מנסים להרגיע: Snapdragon 810 תושק כמתוכנן

מספר ימים לאחר פרסום הדיווח הקוריאני לפיו יצרנית השבבים האמריקנית Qualcomm תיאלץ לדחות את השקתה של פלטפורמת Snapdragon 810 החדשה, מנסים בחברה להרגיע את הרוחות. ג’ון קארוויל, מנהל יחסי הציבור של ענקית המוליכים למחצה מקליפורניה, מבטיח שמסירת המלאי של ערכות השבבים תתקיים כמתוכנן.

את העיכוב הצפוי בהשקה ייחסו הדיווחים להתחממות יתר של השבבים, לתפקוד לקוי של בקר זיכרון ה-RAM ולקריסות אקראיות של דרייבר המאיץ הגרפי Adreno 430. בדבריו, בחר קארוויל שלא להתייחס לתקלות הללו באופן ישיר, אך הוא הבטיח שערכת השבבים החדשה תגיע לידיהן של יצרניות הסלולר במועד שהובטח להן (סוף השנה הנוכחית?), ללא תקלות או פגמים.

כל מה שתוכנן עבור פלטפורמת Snapdragon 810 נותר על כנו. אנו מצפים לראות מכשירים שיעשו בה שימוש כבר בחציון הראשון של 2015.

על אף שדבריו של קארוויל עשויים להתפרש כבשורות טובות, הן ליצרניות והן ללקוחות צמאי העצמה, חשוב לקחת בחשבון את השימוש במילה “חציון”. סמסונג, HTC וסוני, למשל, צפויות להשיק את מכשירי הדגל שלהן במהלך החודשים מרץ ואפריל, אך אם ערכות השבבים יעוכבו ויימסרו ממש בסמוך למועד זה, כנראה שהן יפספסו את הרכבת.

ערכת השבבים Snapdragon 810 היא זו שאמורה לתת את הטון בעולם המובייל של 2015. יחד עם מעבד מתומן ליבות בטכנולוגיית 64 ביט ותהליך ייצור של 20 ננומטר, תנסה Qualcomm להמשיך ולשלוט בשוק המעבדים למובייל גם בשנה הבאה.

השוואת מפרטים