אינסטגרם עוקפת את טוויטר וחוצה את רף 300 מליון המשתמשים

| יום חמישי, 11 בדצמבר 2014, 14:20 | אפליקציות

אינסטגרם, הרשת החברתית מבוססת התמונות, הודיעה כי חצתה רף חדש מבחינת כמות משתמשים וכיום לא פחות מ-300 מליון איש עושים שימוש באפליקציה מידי חודש. הנתון המעניין הוא שקרוב ל-70 אחוז מהמשתמשים נמצאים מחוץ לגבולותיה של ארה"ב, מה שמעיד על ההתפשטות המהירה של האפליקציה ברחבי העולם.

הנתון מקבל מימד מרשים נוסף כאשר מסתכלים על הנתונים לאורך התקופה האחרונה ששופכים אור על קצב הגידול המרשים של האפליקציה. רק לפני תשעה חודשים הודיעה אינסטגרם כי ישנם 200 מליון משתמשים באפליקציה, מה שאומר שהיא הצליחה להוסיף 100 מליון, כלומר להציג עליה של 50 אחוז, כל זאת בתוך פחות משנה.

אינסטגרם הציגה נתונים מרשימים גם בתחילת דרכה, כאשר חודשיים לאחר שהוקמה (אוקטובר 2010) השיגה כמליון משתמשים. עד אפריל 2012 השיגה החברה כ-30 מליון משתמשים וזאת באמצעות משתמשי האייפון בלבד, ללא גרסה רשמית למערכת ההפעלה אנדרואיד. הקפיצה הגדולה הגיעה כאשר לחגיגה הצטרפו גם משתמשי האנדרואיד ותוך 24 שעות הגדילו את מספר המשתמשים במליון איש.

כמה ימים לאחר מכן, הגיעה ההודעה כי פייסבוק רכשה את אינסטגרם – ובין הימים האלו הספיקו להצטרף עוד 4 מליון איש לרשת החברתית. כפי שציינו בתחילת הכתבה, ועל סמך הנתונים הללו, אינסטגרם הצליחה לצבור בארבע שנים בלבד כ-300 מליון משתמשים – נתון מרשים לכל הדעות.

instagram-30m-chart1

מקור: TechCrunch

הנתונים החדשים מעמידים את אינסטגרם במקום טוב מאוד בין שאר השירותים והאפליקציות הגדולות בעולם. רק לשם השוואה, טוויטר הודיעה לפני חצי שנה כי יש ברשותה 284 מליון משתמשים פעילים ועל פי הערכות הצליחה להשיג עוד 38 מליון משתמשים – נתון שמחוויר לעומת 100 מליון המצטרפים החדשים של אינטסגרם.

האפליקציות האחרות שעוקפות את אינסטגרם כוללות את שירות ההודעות Whatsapp עם 600 מליון משתמשים ושירות ההודעות של פייסבוק, Messenger, עם כ-500 מליון איש. חשוב להדגיש כי בסופו של יום פייסבוק היא זו שבבעלות כל אותם השירותים מה שמעניק לה דריסת רגל משמעותית בעולם המובייל.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות