שוויה של אינסטגרם מוערך כעת ב-35 מיליארד דולר

שימו את הביקורות על רכישתה של אינסטגרם על-ידי פייסבוק במיליארד דולר בצד. זהו המסר שמנסה להעביר חברת ההשקעות סיטיגרופ עם הערכתה החדשה עבור החברה העומדת מאחורי אפליקציית התמונות (והוידאו) המצליחה. בחברה מעריכים כי אינסטגרם שווה כ-35 מיליארד דולר, זאת בהשוואה לסכום הרכישה בפועל של החברה על-ידי הרשת החברתית שנאמד ב-715 מיליון דולר "בלבד".

ביקורת רבה הוטחה כלפי פייסבוק לאחר היוודע המהלך לרכישתה של אינסטגרם באפריל 2012. איש לא הצליח להבין מדוע חברה צעירה ולה 13 עובדים בלבד וללא כל אסטרטגיה פיננסית ברורה תוכל להוות ערך עבור הרשת החברתית פרט להמשך ביסוסה כ"משהו מגניב". מתוך הערכתה החדשה של סיטיגרופ, ניתן להסתכל על הדברים מזוית ראיה מעט שונה.

הערכותיה של סיטיגרופ מבוססות על ניצול מלא של אפשרויות הפרסום בפלטרפומה של החברה, לפיהן תצליח אינסטגרם להפיק הכנסות של עד 2.7 מיליארד דולר עבור פייסבוק ב-2015. ההערכות נעשות על פי ציפיותיה לגידול בהכנסות אינסטגרם לאורך 5 שנים הבאות, זאת לצד המשך הגידול בכמות משתמשיה הפעילים.

הערכותיה של סיטיגרופ מגיעות בעקבות הדיווח האחרון של אינסטגרם אודות קצב הגידול המהיר של המשתמשים הפעילים באפליקציות החברה. אינסטגרם דיווחה על צמיחה של 100 מיליון משתמשים פעילים חדשים מאז הדיווח האחרון בתחילת 2014 וכיום מונה יותר מ-300 מיליון משתמשים פעילים מידי חודש, פי 10 מכמות המשתמשים שרשמה האפליקציה ביום ההודעה בדבר רכישתה על-ידי פייסבוק.

תג המחיר החדש שהדביקה סיטיגרופ לאינסטגרם קיבל קפיצה משמעותית מהערכותיה הקודמות שעמדו על 19 מיליארד דולר. בהתאם לכך, עידכנה סיטיגרופ את הערכותיה גם לגבי שוויה של פייסבוק, אלו הועלו ל-91 דולר למניה ומקנות לרשת החברתית שווי המוערך בכ-250 מיליארד דולר. עם סגירת הבורסות למסחר ביום שישי, עמד מחיר מניית פייסבוק על $79.88 דולר למניה ושוויה מוערך בכ-222 מיליארד דולר.

מקורות
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות