מלחמה על אויר: בתי מלון דורשים לחסום משתמשי סמארטפונים מיצירת Hotspots

| יום רביעי, 24 בדצמבר 2014, 14:33 | תוכנה ואינטרנט

מספר רשתות בתי מלון בארה”ב פנו לאחרונה לרשות התקשורת הפדרלית (FCC) במטרה לנסות ולהעביר תקנה חדשה, לפיה יתאפשר להן להכניס ציוד טכנולוגי המונע מהמבקרים במלון להקים רשתות WiFi Hotspots ממכשיריהם הניידים.

בתי המלון טוענים כי החסימה נועדה כדי להגן על המבקרים שלהם מחיבור לרשתות עוינות אותם יכולים ליצור אורחים אחרים במלון, אולם מהות קיומה של החסימה היא מניעה מהאורחים לבחור בין אם לשלם את התשלום הגבוה עבור גישה לאינטרנט המוצעת על-ידי בית המלון או ליצור רשת משלהם תחת החבילה שלהם אצל ספק הסלולר.

לשלוט באויר

הצעד בו נקטו בתי המלון לא הגיע רק כדי לעצבן את כל מי שרק יכנס למקום בו תבוצע חסימה שכזו, אם רק כדי לגלות שעל מנת להתחבר לאינטרנט דרך המחשב הנייד יאלץ לשלם סכומים היכולים לנוע בין עשרות דולרים ליום ועד מאות ואלפי דולרים למהלך הביקור כולו. רשתות WiFi ציבוריות טומנות בתוכן סיכון גבוה עבור המתחברים אליהן, כאשר גורמים עוינים מסוגלים לא רק לדלות פרטים ממחשבים ומכשירים ניידים אחרים, אלא גם להשתלט באמצעותן על חשבונות משתמש בשירותים מקוונים.

קריאה נוספת: אבטחה בעידן הסמארטפונים: על סבלנות ותשומת לב

עם זאת, ישנו מאבק ברור על האויר החופשי הנמצא בחדרי המלון בפרט ובמקומות ציבוריים בכלל. בתי עסק, כמו רשת המלונות מריוט המשתתפת בעצומה בעד חסימת רשתות ה-Hotspot, מספקות שירות בעצם מתן גישה לאינטרנט. לשירות מסוג זה ישנן עלויות ואלו רק עולות כאשר ידרשו לספק אבטחה לאורחיהם.

מן הצד השני עומדת הזכות של המבקרים בבתי עסק לבחור – האינטרנט זמינה כיום דרך ספקיות סלולר כמעט בכל מכשיר נייד ומרביתם מאפשרים גם שיתוף האינטרנט על-ידי יצירת נקודות גישה ניידות. דרך כך, יכולים המשתמשים לחלוק עם חבריהם או עם מכשירים אחרים שבבעלותם את רשת האינטרנט מבלי להוסיף על העלויות של תכנית הסלולר הסטנדרטית שלהם (אלא אם יצרכו יותר דאטה מאשר קיים בחבילה, כמובן).

מקור: woodleywonderworks / flickr

מקור: woodleywonderworks / flickr

מספר חברות טכנולוגיה, בהן גוגל ומיקרוסופט, הביעו התנגדותן לבקשת רשתות בתי המלון. במסמך שהגישה ל-FCC בימים האחרונים, טוענת גוגל כי למרות שהיא תומכת בניהול רשתות תקשורת בבתי העסק המספקים שירותי אינטרנט, אין החברה רואה בכך סיבה לחסימתן של רשתות תקשורת אחרות, ודאי לא כאשר מדובר בהפרעה בוטה שמטרתה לדחוף את המשתמשים לגלוש ברשתות הפרטיות שמספקים בתי העסק, במקרים רבים בתשלום.

הקרב שמתנהל כעת בין רשתות בתי המלון בארה”ב לבין החברות השונות שמתנגדות למהלך מתבצע על קיומן של רשתות תקשורת על פני חלל בו אין רשיון מוגדר לשימוש. בשל אי שייכות זו מתאפשר לשכנים שלכם להתחבר לרשת ה-WiFi שלכם אם לא חסמתם את האפשרות דרך סיסמה או אמצעי אבטחה אחרים. אישור העצומה של בתי המלון לתיקון התקנה של ה-FCC משמעה כי בתי עסק המציעים שירותי WiFi יוכלו בסופו של יום לבצע מהלכים דומים ולחסום בדרך זו את יצירת הרשתות האלחוטיות של המבקרים במקום.

מקורות
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות