כאוס וירטואלי: Lizard נגד הגולשים, אנונימוס נגד Lizard וזו רק ההתחלה

על הפריצה לשרתי סוני ופרשיית הסרט "ראיון סוף" נכתבו כבר המוני מילים אבל זה לא נגמר כאן. קבוצת האקרים (שלא מטעם צפון קוריאה) בשם Lizard Squad הפילה את שרתי פליסטיישן של סוני ושרתי Xbox Live של מיקרוסופט בעיתוי הכואב ביותר – חופשת חג המולד.

מיקרוסופט, אגב, היתה מהיחידות שהסכימו להעלות את הסרט 'ראיון סוף', כך שכל קונספירציה על העיתוי תהיה לגיטימית. בניגוד לפריצה לסוני שבוצעה בתחכום רב ונראתה כהתקפה כירורגית מדויקת, או לניתוק צפון קוריאה מרשת האינטרנט, ההתקפות של ליזארד בוצעו בשיטת ה-DDoS המוכרת והעתיקה. בשיטה זו נוצר עומס רב על השרתים המותקפים. "זה כמו שמישהו יתקשר אליך 2,800 פעמים בשעה", הסביר חוקר סייבר לאתר Re/Code, "כשהם מציפים את הטלפון שלך, תתקשה לקבל שיחות".

רשת ה-PSN של סוני (שבת, 27.12, 19:30)

רשת ה-PSN של סוני (שבת, 27.12, 19:30)

קבוצת האקרים אחרת בשם The Finest Squad ניסתה למזער את השפעת ההתקפה של ליזארד על ידי התקפת DDoS משלה על שרתי ליזארד, אך כנראה שללא הצלחה יתרה. התירוצים של ליזארד להתקפות היו די עלובים: "התחלנו בשביל הצחוקים" ועברנו לבדיקת יכולות האבטחה. הם לא סיפקו הסברים למה נינטנדו לא הותקפה וסיימו באמירות כמו "יכולנו להפיל גם את בורסת הנאסד"ק ולפגוע בכלכלה".

ההחלטה האחרונה של הקבוצה היתה לתקוף את הדפדפן Tor, המספק שירות שמאפשר להיות אנונימי ברשת דרך מיסוך המשתמש דרך מספר רב של שרתים ודרכו ניתן להגיע לאתרי הרשת שמתחת לרשת – Darknet, שם מסתובבים סוחרי סמים ונשק במסווה וירטואלי. הם לא סיפקו הסבר נאות להתקפה זו. בנקודה מסוימת, חצי מהרשת של Tor נתפסה על ידי ליזארד.

מלחמת כל בכל

כתגובה להתקפה זו, יצאה קבוצת אנונימוס (זו שתקפה את ישראל מספר פעמים) נגד ליזארד ובנוסף למתקפה וירטואלית אף הדליפה פרטים אישיים של אחד מחבריה. באנונימוס לא הבינו איך קבוצה שהתקיפה את סוני ומיקרוסופט כי הם "תאגידים", מתקיפים רשת שאמורה לספק אנונימיות למשתמשים מפני אותם תאגידים.

מה שכן ידוע, שמלחמות ההאקרים עולות שלב ואף אחד לא חסין. קבוצות האקרים "רעות" תמיד היו ברשת אבל הם נשארו מתחת לראדר הציבורי והנזק מהן נגרם בעיקר לחברות וממשלות (ראו כאן אינפוגרפיקה אינטרקטיבית על הנזק מהאקינג בשנים עברו). הכאוס הוירטואלי צפוי רק להסלים, כאשר קבוצות פרטיות, פשע מאורגן וחטיבות סייבר ממשלתיות נכנסות למעגל אלימות שלא אמור להסתיים בקרוב. היחידות שאולי יצליחו להרויח מהמצב הן חברות הסייבר-סקיוריטי הרבות. מעניין יהיה לעקוב ולראות האם הן יעמדו בקצב.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות