חברת Gogoro של אחד ממייסדי HTC חושפת קטנוע חכם וחשמלי עם סוללות מתחלפות

| יום חמישי, 8 בינואר 2015, 19:26 | רכב

חזון הההנעה החשמלית מנסה שנים לפלס דרכו בין הרעש והפיח. בעולם הרכבים, בניגוד למדינת ישראל בעלת הניסיון הכושל של בטר-פלייס, לאמריקאים יש מותג חשמלי שכולם רוצים: טסלה. בעולם האופנעים, “חשמלי” היא עדיין מילה גסה. ואת זה מנסה הורנס לוק, אחד ממייסדי HTC, לשנות באמצעות חברת סטארטפ וקטנוע חשמלי בשם Gogoro (גוגורו) בעל יכולת החלפת סוללות מהירה.

המיזם, שעובד כבר ארבע שנים מתחת לרדאר, חושף את עצמו לראשונה בתערוכת CES 2015 ומכריז כי השנה יתחיל במכירת קטנועים חשמליים. הרעיון של לוק, מנכ”ל החברה, הוא ליצור קטנוע חשמלי עם יכולת החלפת סוללות מהירה, כלומר: נפתח את תא המטען, נחזיר את הסוללה לאחד מתאי הטעינה הפרוסים בעיר ונקבל בתמורה סוללה חדשה, אותה נחבר לקטנוע ונהיה מוכנים לתזוזה. תאי הטעינה של הסוללות יהיו פרוסים ברחבי העיר ועתידים להיות בגודל של כספומט. המיזם אמור להתמקד השנה בעיר אחת (עדיין לא ידוע איזו).

YouTube Preview Image

לדברי לוק, החברה מכוונת לבעלי קטנועים בין הגילאים 18-28 שאוהבים את הרעיון של כלי רכב חשמלי ולא יכולים להרשות לעצמם לרכוש מכונית. אין עדיין מידע לגבי מחירם של הקטנועים, שכנראה יהיה דומה לרף המוצע היום בשוק, אך הדלק המניע והסוללות יסופקו ללא הגבלה בתמורה לסכום חודשי קבוע.

הקטנוע החשמלי יוגדר חכם ויאפשר קסטומיזציה לכל אחד. הוא יוכל להכווין אותנו אל מקום החלפת הסוללה בעת הצורך ואפילו להתאים את צבעי הדש-בורד לבגדינו. הקטנוע מסוגל לגמוא מרחק של 60 מייל (כ-96 קילומטרים) ולהגיע למהירות של כ-100 קמ”ש. “אנחנו רואים התפתחות ורצון של אנשים למעבר לכלי רכב חשמלי”, אומר לוק, שלוקח את השילוב של חדשנות ירוקה ודוחף אותה אל הקטנוע. כמו-כן, קונפסט החלפת הסוללות יוכל להתרחב בעתיד גם מעבר לקטנועים.

Gogoro-Smartscooter-Openבמיזם הושקעו כבר 150 מיליון דולרים ושאיפתיו אף גדולות יותר. האם נראה את הקטנוע של Gogoro עושה את הדרך של Tesla והאם החזון החשמלי ימשיך לצמוח גם כשמחירי הנפט לא משווקים אותו?

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות