בכיר בסוני: אנדרואיד 5.0 Lollipop תשוחרר בחודש הבא ל-Xperia Z3

במהלך תערוכת CES 2015 המתקיימת בלאס וגאס, ראש תחום התוכנה של הענקית היפנית סוני שפך אור על עדכון אנדרואיד Lollipop 5.0 עבור מכשירי הסמארטפון של החברה. הבכיר לא נקב כמובן בתאריך מדויק, אך לדבריו, מכשירי Xperia Z3 יזכו לקבל את העדכון המצופה כבר במהלך החודש הבא. מאוחר יותר, צפוי העדכון להגיע גם למכשירים האחרים במשפחת Xperia Z היוקרתית של סוני.

העדכון המצופה הוא תוצר של עבודת פיתוח שהתבצעה במהלך החודשים האחרונים, ולחלק ממנה נחשפנו בסרטון הדגמה שפרסמה החברה כבר בחודש נובמבר, בו מתועדים מכשירי הדגל שלה מהשנים האחרונות כשהם מריצים את הגרסה האחרונה של מערכת ההפעלה אנדרואיד.

סוני עתידה להצטרף בחודש הבא לשתי חברות גדולות שהקדימו וכבר שחררו את גרסת Android Lollipop עבור מכשירי הדגל האחרונים שלהן, אלו הן מוטורולה ו-LG. סמסונג גם היא החלה בהפצת העדכון, אך בסבבים קטנים יותר. HTC, שהיתה הראשונה להצהיר על כוונות השדרוג שלה, מתעכבת בינתיים וצפויה להפיץ את העדכון בסמוך לסוני.

בחודש הבא, לאחר שסוני, HTC וסמסונג ישלימו את סבבי העדכונים שלהן, צפוי להשתנות באופן משמעותי גרף הפילוח החודשי של גרסאות מערכת ההפעלה אנדרואיד.

השוואת מפרטים