חברת סמסונג חושפת את טלוויזיות ה-SUHD ומבטיחה יותר צבע מאי פעם

חברת סמסונג התמקדה במהלך תערוכת CES 2015 בעיקר במוצרי אלקטרוניקה לבית, ובראשם טלוויזיות UHD (דגמים בעלי רזולוציית 4K). אבל מה קורה כשזה כבר לא מספיק? ובכן, סמסונג חשפה בלאס וגאס גם סדרת מסכים חדש – הכירו את משפחת SUHD, טלוויזיות הפרימיום החדשות של החברה, שאמורות להפוך את חווית הצפייה ב-4K טובה אפילו יותר, עם דגש על צבעים מדוייקים וחיים יותר.

סדרת טלוויזיות SUHD החדשה כוללת שלושה דגמים: JS9500, JS9000 ו-JS8500 שיגיעו בתשעה גדלי מסך, החל מ-48 אינץ' ועד 88 אינץ'. סמסונג מבטיחה עם טלוויזיות SUHD החדשות התקדמות פורצת דרך בניגודיות, בהירות, שחזור הצבע והפרטים למען חוויה של איכות תמונה מעולה, זאת בזכות טכנולוגיית הננו-קריסטל הידידותית לסביבה ומנוע הרה-מאסטרינג של איכות התמונה.

המוליך למחצה של טלוויזיית ה-SUHD, המבוסס על ננו-גביש, מעביר צבעי אור שונים בהתאם לגודלם על מנת להפיק את הצבע הטהור ביותר ואת יעילות האור הגבוהה ביותר שיש כיום. טכנולוגיה זו מספקת טווח רחב של צבעים מדויקים המעניקים לצופים ביטוי צבע גדול פי 64 ממכשירי טלוויזיה קונבנציונליים. מנוע הרה-מאסטרינג של טלוויזיות SUHD של סמסונג מנתח אוטומטית את בוהק התמונות על מנת להפחית צריכת חשמל נוספת ובמקביל מפיק רמות ניגוד אולטימטיביות. התוצאה היא שחור כהה יותר ובהירות מוגברת פי 2.5 בהשוואה לטלוויזיות רגילות. בנוסף, מספר כפול של נקודות התאמת צבע מאפשר להציג את הצבע המדויק ביותר.

Samsung-SUHDTV-bannerמערכת ההפעלה של טלוויזיות SUHD תהיה Tizen עם ממשק משתמש חדש. למעשה, סמסונג הודיעה שכל הטלוויזיות החכמות שלה בשנה זו יריצו את מערכת ההפעלה החדשה. טלוויזיות המריצות Tizen יגיעו עם ממשק Smart Hub חדש שאמור לאפשר תפעול פשוט יותר. עוד מציידת סמסונג את הטלוויזיות ביכולת המכונה Quick Connect האפשרת זיהוי אוטומטי וחיבור מהיר של סמארטפונים מתוצרת החברה.

המירוץ סביב הטכנולוגיה המועדפת לפאנל הטלוויזיה עוד רחוק מלהסתיים. בעוד סמסונג מאמינה בשיפור הקיים, המתחרה מבית, LG, כבר הציגה את העתיד על פיה – טלוויזיות OLED. יהיה מעניין לראות מי תצליח להרשים יותר במהלך 2015.

השוואת מפרטים