עידן Android TV מתחיל עם טלוויזיות מבית סוני, שארפ ופיליפס

הממשק לא ישונה, Android TV.

חברת גוגל הכריזה על פלטפורמת Android TV לטלוויזיות חכמות במהלך כנס המפתחים השנתי שלה, Google I/O 2014. באותה נשימה, חשפה החברה גם את סטרימר ה-Nexus Player אשר מבוסס על הפלטפורמה, ולא הסתירה את העובדה שליין הטלוויזיות החכמות של שארפ, פיליפס וסוני לשנת 2015 יגיע עם Android TV באופן מובנה.

שוק הטלוויזיות החכמות של היום סובל מריבוי מערכות הפעלה, רובן מאוד מסורבלות והופכות את חווית השימוש מאוד לא “חכמה”. חסרון נוסף מתבטא בהיצע אפליקציות מוגבל מאוד עבור כל אחת מהפלטפורמות, כך שגם היצרניות הפופולריות כמו סמסונג ו-LG מתקשות למשוך את המפתחים. תערוכת CES 2015 שהסתיימה בסוף השבוע שעבר היא שמסמלת את תחילתו של עידן Android TV – עם פלטפורמה מרכזית לטלוויזיות חכמות, כזו שאינה מוגבלת ליצרנית ספציפית (בדיוק כמו אנדרואיד לסמארטפונים ולטאבלטים).

טלוויזיות המריצות את אנדרואיד TV יהנו ממשק משתמש המותאם למסך הגדול, מרמת ביצועים גבוהה והיצע אפליקציות שכבר היום עשיר ביחס לפלטפורמות אחרות. כמובן שהמשתמשים יהנו גם מכל שירותיה הנלווים של גוגל המשולבים בליבה של מערכת ההפעלה, כמו חיפוש קולי, רכישת תכנים ומידע על סדרות וסרטים.

שארפ, פיליפס וסוני היו החברות הראשונות לחשוף טלוויזיות המגיעות עם מערכת ההפעלה אנדרואיד TV באופן מובנה. סביר להניח שנראה עוד הרבה ממנה במהלך השנה, שכן החברות הצהירו שכל הליין החדש שלהן יעשה בה שימוש. אם אתם לא מעוניינים בטלוויזיה חדשה, אל דאגה, תוכלו גם לשדרג את אלו הקיימות באמצעות סטימרים ייעודיים בשלל רמות מחיר.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים