הוכרז: Intel Compute Stick – מחשב שלם בתוך דונגל HDMI

מחשבי מדיה סלוניים הם אינם דבר חדש. תחילה נהוג היה להרכיב מחשבים אלו במארזים מעט קטנים מהרגיל, כאשר בשנים האחרונות הפכו נפוצים מחשבי ה-MiniPC אשר צופפו את תכולת המחשב לכדי מימדים של קופסת אוכל קטנה. אך לאחרונה, חלה בתחום התקדמות נוספת, כאשר אתר עליבאבא החל להציע מחשב מבוסס מעבד Intel Atom בתצורת דונגל HDMI. עתה, בתערכות CES הציגה גם אינטל עצמה מכשיר שכזה, Intel Compute Stick, המבוסס על Linux או על Windows 8.1.

בגרסת ה-Windows מגיע המכשיר עם מפרט טכני דומה לזה שראינו בדונגלים הראשונים מהסוג. הוא כולל מעבד Bay Trail מדגם Z3735F עם ארבע ליבות הפועלות בתדר מירבי של 1.83GHz ותמיכה בארכיטקטורת 64 ביט. לצידו זכרון RAM מסוג DDR3 בנפח 2GB ורכיב eMMC המספק למכשיר שטח אחסון של 32GB. גוף המכשיר כולל מחבר USB 2.0, חריץ MicroSD להרחבת הזכרון, מחבר MicroUSB המספק את מתח העבודה, וכמובן, מחבר HDMI 1.4 בגודל מלא להתממשקות עם מסך הטלויזיה. בפן התקשורת ישנם WiFi בתקן 802.11bgn ו-Bluetooth 4.0.

לדברי נציגיה של אינטל, בהמשך צפויה החברה לשדרג את חומרת הדונגל עם מעבד Atom עדכני יותר מסדרת Cherry Trail החדשה, וייתכן אף מעבד מסדרת Core M החזקה יותר. כמו כן, נאמר כי גרסאות עתידיות יקבלו את מתח העבודה ישירות דרך מחבר ה-HDMI, מה שיאפשר גמישות נוספת באופן ההתקנה וייתכן שגם יפנה על גופו מקום למחבר USB נוסף.

בגרסת ה-Linux המכשיר כולל מפרט טכני צנוע יותר. הוא מגיע עם זכרון RAM בנפח 1GB ואחסון מובנה בנפח 8GB. תצורתו החיצונית והמעבד זהים לגרסת ה-Windows. נאמר כי מערכת ההפעלה במכשיר תהיה Ubuntu, אך כמובן שניתן יהיה להתקין עליו גם מערכות מבוססות Linux אחרות. בעוד שבחברה לא מציינים את אנדרואיד, יש לשער כי זו תהיה אחת האפשרויות הנפוצות בקרב המשתמשים.

שני הדגמים יהיו זמינים לרכישה החל מחודש מרץ הקרוב במחיר 149 דולרים (כ-590 שקלים) עבור גרסת Windows 8.1 ו-89 דולרים (כ-350 שקלים) עבור גרסת ה-Linux. באינטל מציינים כי בעוד ולא מדובר כאן בחלופה מלאה למחשב HTPC טיפוסי, הדונגל הזעיר מציע פתרון נוח עבור משתמשים המחפשים להוסיף לטלויזיה שלהם דפדפן אינטרנט מלא ומגוון אפשרויות להזרמת מדיה. עבור משתמשים עסקיים, אומרים בחברה, המכשיר יוכל לספק דרך נוחה מתמיד להציג תוכן בפני קהל על גבי כל מסך זמין עם חיבור HDMI.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים