סמסונג תקבל גרסה חלופית ל-Snapdragon 810 כדי להתמודד עם בעיית חימום היתר

ערכות השבבים של חברת קוואלקום יושבות בליבם של מרבית מכשירי הסמארטפון הקיימים כיום בשוק, אולם לאחרונה נסובו דיווחים שונים סביב שבביה העתידים להיות המובילים לשנת 2015 – Snapdragon 810. על-פי אותם דיווחים, ייתכן כי המעבד היושב בלב ערכת השבבים פולט חום ברמה גבוהה מתמיד, כזו העשויה לגרום לתקלות במכשירים. דיווח שעלה השבוע בבלומברג טען כי בעיות החימום עשויות להביא לכך שיצרנית הסמארטפונים הגדולה בעולם תבחר להשמיט את השימוש בערכת השבבים ממכשיר הדגל הבא שלה – Galaxy S6.

בעוד לסמסונג ישנו פתרון חלופי לערכות השבבים של קוואלקום, בהיותה יצרנית שבבים גדולה בעצמה, הרי שבקוואלקום לא יוותרו כה בקלות על לקוחה כה גדולה וודאי שלא על האפשרות כי Snapdragon 810 תיכלל בהשקתו של מכשיר הדגל של סמסונג. על-פי דיווח נוסף המגיע מטעם הוול סטריט ג'ורנל, בקוואלקום עובדים על גרסה חלופית לערכת השבבים, זו תימסר לסמסונג בחודש מרץ ואולי תציע פתרונות לבעיות החימום שנוצרו, לכאורה, בגרסה המקורית שלה.

LG: "ביצועי השבב משביעי רצון"

LG G Flex 2

LG G Flex 2

שחקנית גדולה אחרת בשוק כבר בחרה לאמץ את ערכת השבבים ה"בעייתית" של קוואלקום. LG Electronics הציגה במהלך תערוכת האלקטרוניקה הצרכנית CES, שנערכה בלאס וגאס בתחילת ינואר, את ה-LG G Flex 2, בו משולבת ערכת השבבים Qualcomm Snapdragon 810. לא מדובר אמנם במכשיר דגל עבור החברה, וכמות היחידות של המכשיר הצפויות להימכר ודאי רחוקה מזו המוצגת עם מכשירי דגל, אך ב-LG טוענים כי לא מצאו בעיה אמיתית של התחממות יתר כששולבו שבביה של קוואלקום במכשיר זה.

"אני מודע לחששות השונים הקיימים בשוק אודות ה-Snapdragon 810, אולם ביצועי השבב הינם משביעי רצון", סיפר סגן נשיא חטיבת המובייל ב-LG Electornics, וו ראם צ'אן (Woo Ram-chan), במהלך מסיבת עיתונאים שנערכה עבור מכשיר ה-G Flex 2.

בכיר נוסף בחברה, צ'וי יונג-סו (Choi Yong-Su), סגן נשיא חטיבת הסמארטפונים בחברה, טען כי LG עיצבה את ה-G Flex 2 כך שיציג את הביצועים הטובים ביותר בסמארטפון: "רמות חימום אינן תלויות במעבד בלבד, אלא גם בדרך בה נבנתה מערכת הקירור". לדברים אלה הוסיף כי שינויים שונים נעשו במכשיר כדי לשמור על רמות אופטימליות של חימום.

מקורות
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות