לקראת המונדיאל: EA Sports מוציאה משחק FIFA ראשון לפייסבוק

לפני כארבעה חודשים דיווחנו כאן על כוונתה של EA להוציא משחקים ייעודייםלפייסבוק, ועתה ניתן לחוות את הניסיון הראשון: לקראת המונדיאל הקרב, הוציאה EA Sports משחק בשם FIFA Superstars – מעין גרסת אונליין של מצב Manager במשחקי FIFA האחרונים.

המשחק, שנבנה ע”י חברת Playfish, אותה רכשה EA בסוף 2009 תמורת כ-300 מיליון דולר, עובד כיישום פייסבוק רגיל הבנוי ב-Flash ופועל בתוך הדפדפן, והמשחק בו הוא חינמי. השחקן מתפקד בו כמנהל הקבוצה, וביכולתו לשכור מאמנים, למכור ולקנות שחקנים, לקבוע להם אימונים, לבנות את האיצטדיון הקבוצתי ועוד. כל השחקנים הם שחקנים אמיתיים מקבוצות המונדיאל והליגה האנגלית, וכדי שתוכלו לקנות אותם ולהשתמש בהם תצטרכו להרוויח נקודות. כאן נכנס העניין הכספי – נקודות נצברות באיטיות לפי זמן קבוע מראש, אך כדי להאיץ את התהליך ניתן לקנות נקודות תמורת כסף אמיתי בעזרת אמצעי תשלום מקוונים. תוכלו להזמין חברים למשקחים בין הקבוצות האישיות, וככל שתצברו יותר נצחונות תקבלו יותר נקודות לקניית שחקנים והשחקנים שכבר ברשותכם ישתפרו.

בגלל מגבלות ברורות, את המשחקים לא ניתן ממש לשחק. במקום זאת, תוכלו לצפות באנימציות דלות-צבעים ועשירות-צריכת-משאבים בסגנון סדרות המנגה היפניות, בהן נראות דמויות דו-ממדיות של שחקנים בועטות כדורים לשער בזמן שהקריינות הנלווית (והמאוד לא מוצלחת) רצה בתחתית המסך. אם אתם מאלה שאוהבים כדורגל וירטואלי, או סתם מכורים למשחקי רשת דוגמת פארם-ויל, וודאי תיהנו גם מ-FIFA Superstars. אם רציתם לראות משחק רציני עם גרפיקה מלאה שאפשר לשחק ללא הורדה והתקנה – המשיכו לצפות.

השוואת מפרטים