מקור: woodleywonderworks / flickr

רשות התקשורת הפדרלית בארה"ב: חסימת Hotspot הינה מעשה בלתי חוקי

בסוף השנה שעברה נעשתה פניה מטעם רשתות בתי מלון בארה"ב לרשות התקשורת הפדרלית (FCC), בה הוצגה בקשה לפיה ישנה הצדקה לחסימת אורחי בתי המלון מגלישה דרך רשתות פרטיות (Hotspots) הנוצרות דרך מכשיריהם הניידים. בתי המלון טענו אז כי החסימה נועדה לשם הגנה על בטחונם של האורחים, אולם בהודעה פומבית, רשמית וחד משמעית, מצהירים כעת ב-FCC כי "חסימה במתכוון או התערבות בדרך פעולתן של רשתות WiFi Hotspots הינה מעשה בלתי חוקי".

ה-FCC אף הגדיל לעשות והבהיר באופן חד משמעי כי חסימה או הפרעה לפעילותן התקינה של רשתות WiFi פרטיות אסורה לא רק על בתי מלון, אלא על כל בית עסק, מרכז מסחרי או מרכז כנסים, כאשר גם מכירת ציוד הנועד לחסימה מסוג זה אסורה על פי החוק האמריקאי.

לאחר תלונות בנושא שהגיעו נגד רשת בתי המלון מריוט בארה"ב, קבעה רשות התקשורת הפדרלית קנס בגובה 600 אלף דולר לאחר שחקרה בנושא ומצאה כי טענות הלקוח בגין חסימת תפעול תקין של רשת WiFi Hotspot על ידי המלון, היו מוצדקות. ב-FCC מציינים כי בימים אלה נבדקות תלונות נוספות בנושא, אולם ברור כעת כי רשתות WiFi פרטיות שיוצרים המשתמשים ברחבי ארה"ב מוגנים על-פי חוק וכל התערבות בפעילותן התקינה תגרור עונש.

ומה אומר החוק בישראל?

נושא החסימה של יצירת רשתות פרטיות עלה בישראל עוד בשנת 2012, אז גילו לקוחות חברות הסלולר כי הם חסומים מלהקים רשתות מסוג זה דרך מכשיריהם הניידים. באותה עת, התערב משרד התקשורת וקבע באופן חד משמעי כי "חל איסור על חברות הסלולר לחסום או להגביל את יכולות הטלפון החכם מלשמש גם כנתב אלחוטי".

חל איסור על חברות הסלולר לחסום או להגביל את יכולות הטלפון החכם מלשמש גם כנתב אלחוטי

הכללים בנושא קבועים היו בחוק עוד משנת 2011 וטרם הבהרת משרד התקשורת בנושא ב-2012. על-פי הוראת החוק בישראל "אין להגביל את התכונות או המאפיינים המובנים של ציוד סלולרי, אלא אם הדבר מתחייב לצורך ניהול תקין והוגן של הרשת הסלולרית". להוראה זו מוסיף משרד התקשורת בהודעה מספטמבר 2012 כי "תכונת ה-Tethering הינה תכונה מובנית בציוד סלולרי, ומשכך הגבלתה או חסימתה עומדת בניגוד להוראות חוק התקשורת".

על-פי הצהרת משרד התקשורת ניתן להבין כי לא רק חברות הסלולר אחראיות על פעילותן התקינה של רשתות ה-WiFi Hotspots, אלא כי הנושא מאוגד בחוק התקשורת עבור כל גוף שהוא.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות