חברת Razer משיקה מחשב גיימינג עם מסך +QHD והמאיץ הגרפי GeForce GTX 970M

| יום רביעי, 4 בפברואר 2015, 21:08 | מחשבים

Razer, כפי שנציגיה מרבים לטעון, היא יצרנית חומרה מעט לא שגרתית. “עבור גיימרים, בידי גיימרים” היא הסיסמה בה מייסדי החברה מתגאים מתחילת דרכה, ולא מדובר בסיסמה ריקה ממשמעות, יש לציין. בעבר ניתן היה למצוא על גב אריזת המוצרים את כתובת האימייל האישית של מר רוברט “Razerguy” קרקוף, דרכה ניתן היה לפנות ליו”ר החברה ישירות ולקבל ממנו מענה פרטני. דרך כתובת זו התקבלו ויושמו הצעות שיפור רבות שהגיעו מפי הגיימרים עצמם, בהן גם אחת של כותב שורות אלו. היצע החברה התרחב מאז משמעותית וכולל עתה אף סדרת מחשבי גיימינג ניידים – Razer Blade, אליה מצטרף כעת דגם 14 אינץ’ חדש.

בדומה לקודמו ולדגם ה-Pro, מדובר במחשב בעל מבנה אלומיניום יוקרתי ומפרט טכני חזק במיוחד בדגש, כמובן, על פן המשחקים. ה-Blade החדש כולל מסך מגע מסוג IGZO עם רזולוציית תצוגה בת 3200×1800 פיקסלים, וכאמור, גודל אלכסוני של 14 אינץ’, אשר מסתכמים בצפיפות פיקסלים של 262ppi. לדברי החברה, הפאנל מציע זמן תגובה מהיר במיוחד, בהירות גבוהה של 350nit וזווית צפיה רחבה.

Razer-Blade-T14-03

תצוגה שכזו יש לגבות בכח עיבוד הולם ובמקרה זה מדובר במעבד Haswell מרובע ליבות מדגם Core i7 4720HQ עם מהירות שעון מירבית של 3.6GHz ותמיכה ב-HyperThreading לעבודה בשמונה ליבות וירטואליות. לצידו פועל זכרון RAM מסוג DDR3L בנפח 16GB ובתדר 1600MHz, כאשר את האחסון המובנה מספק כונן SSD בנפח מירבי של 512GB הפועל בממשק SATA M.2. אולם המרכיב החשוב ביותר הוא המאיץ הגרפי Geforce GTX 970M החדש מבית Nvidia עם זכרון עבודה מסוג GDDR5 בנפח 3GB וכל היתרונות שהביאה עימה ארכיטקטורת Maxwell 2.0.

YouTube Preview Image

עם מעטפת תרמית משותפת בת 128 וואט בין המעבד והמאיץ הגרפי, על המהנדסים היה למצוא דרך לקרר את הרכיבים מבלי לפגוע בחווית השימוש עם חימום יתר בגוף האלומיניום האחיד. לשם כך שולבה במחשב מערכת קירור בעלת שני מאווררים, אשר פועלים בצורה שקטה להרחקת החום ממשטחי המחשב בהם יגעו ידי המשתמש בזמן משחק ופיזורו דרך פתחי אוורור בדפנו האחורית.

המשטחים עליהם מדובר הינם מקלדת מוארת עם תמיכה ביצירת מקשי מקרו ופונקציית Anti Ghosting ומשטח מגע גדול. עובי המחשב נותר דק למדי עם 17.8 מ”מ המכילים סוללה בנפח 7Wh, אשר יחד עם פונקציית ה-Optimus של Nvidia אמורה לספק זמן עבודה לא רע. משקלו עומד על 2.03 ק”ג.

המחשב מוצע לרכישה עבור מחיר התחלתי של 2199 דולרים (כ-8,500 שקלים) עבור דגם בעל נפח אחסון 128GB, כאשר הדגם בעל דיסק 512GB יימכר ב-2700 דולרים. ישנה גם גרסה פשוטה יותר הנבדלת במסך, אשר לא תומך בממשק המגע ומציע רזולוציית תצוגה נמוכה יותר של 1080p, זכרון RAM בנפח 8GB וכונן SSD לאחסון מובנה בנפח מירבי של 256GB ומחירה 1999 דולרים (כ-7759 שקלים).

מקורות
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות