מפתחת הגורילה גלאס תציג זכוכית שתגן על המסך משריטות ברמה של חומר הספיר

חברת קורנינג (Corning) האמריקאית, יצרנית זכוכית המגן Gorilla Glass, עובדת בימים אלה על פיתוח מוצר חדש שיגן על מסכי המכשירים הניידים משריטות ברמה של חומר הספיר הקשיח, כך נחשף במפגש משקיעים שנערך אתמול (ו’) בעיר ניו-יורק.

מאז הוצגה לראשונה בשנת 2007, הגדירה זכוכית הגורליה גלאס של קורנינג את החדשנות בשוק זכוכיות המגן”, ציין נשיא החברה, ג’יימס קלאפין (James Clappin), “פיתחנו מוצר חדש שיספק הגנה משריטות בדומה למה שמציע הספיר, תוך שמירה על הקשיחות ויכולות ההגנה משבירה של זכוכית הגורילה גלאס”, הוא הוסיף.

לא עוד פחד

בעוד החלק העיקרי של הכנסותיה מגיע דווקא מתחום הטלויזיות, מהווה תחום התמחותה של קורנינג בייצור זכוכיות המגן למכשירים ניידים כלי צמיחה מהותי. זכוכית הגורילה נמצאת כיום בלמעלה מ-3 מיליארד מכשירים של 40 חברות שונות.

הצצה לאחור
בשנה שעברה עמדה החברת מול סיכון גבוה באיבוד אחת מלקוחותיה הגדולות ביותר בתחום המובייל – אפל. יצרנית האייפון ביצעה השקעה של מאות מיליוני דולרים במפעל לייצור חומר הספיר, במטרה להציגו כתחליף לזכוכית ה-Gorilla Glass במכשירי ה-iPhone 6 וה-iPhone 6 Plus.

השקת שני המכשירים נעשתה ללא שילוב חומר הספיר בזכוכית המגנה על מסכי המכשירים וזמן לא רב לאחר מכן הודיעה חברת GT Advanced Technologies, עימה נכנסה אפל להסכם בניית המפעל לצורך ייצור ועיבוד חומר הספיר, על פשיטת רגל. הסכנה מצד פיתוח זכוכית המשלבת את חומר הספיר נמוגה מעט מאז, אולם בקורנינג עבדו בינתיים מאחורי הקלעים לשם פיתוח זכוכית חדשה שתגן על החברה מהאפשרות כי חומרים קשיחים יותר בטבע ימצאו דרכם בעתיד למכשירים הניידים.

קורנינג הציגה לאחרונה את זכוכית המגן Gorilla Glass 4, זו עתידה להגיע למכשירים של רבות מיצרניות המובייל בשנת 2015. הזכוכית החדשה עדיין לא ניחנת ביכולות עליהן דיבר נשיא החברה בצד ההגנה המורחבת משריטות, אולם תספק הגנה טובה מאי פעם משבירה בעת נפילת המכשיר לקרקע.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=9niz76H9uIc[/youtube]
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות