-פרסומת-

גאדג’טי מסקר: סלקום TV – פתיחה מבטיחה למהפכת הטלוויזיה בישראל

| יום ראשון, 8 בפברואר 2015, 18:08 | גאדג'טי מסקר, טלוויזיות, מקומי

חברת סלקום החלה בישראל את מהפכת הטלויזיה הרב ערוצית עם שירות “סלקום TV” והפכה לראשונה מבין ספקיות הסלולר להיכנס לתחום התחרות ב-Yes ו-Hot. מדובר בשירות המשלב שידורי טלויזיה המתבססים על תשתית האינטרנט, VOD, שידורי עידן+, ממיר המציע מגוון יכולות מתקדמות וצפייה דרך המובייל (סמארטפון או טאבלט).

שידורי סלקום TV הינם מסוג IPTV (שידורי טלוויזיה על גבי האינטרנט), קונספט הקיים כבר זמן רב בעולם וסלקום היא ספקית הסלולר הראשונה להפעילו בישראל על גבי מכשירי טלויזיה. הוא מאפשר לחברות תקשורת ללא תשתית פיזית (למעט חיבור איטנרנט בבית הלקוח) להקים במהירות וביעילות שירותי טלוויזיה רב ערוצית מתקדמים. איך הוא עומד מול שירותי הטלוויזיה בכבלים ולווין? התשובות בסקירה.

התקנה

שירות סלקום TV הצליח להרשים אותי כבר בהתחלה, כאשר הגיעו אליי שני טכנאים על מנת לבצע את ההתקנה הפשוטה יחסית, אותה ניתן ככל הנראה לבצע גם לבד. עברתי במהלך חיי מספר התקנות של המתחרות הוט ויס, שכללו החלפת קופסאות (חייב שיהיה לוגו החברה) ולפעמים קדיחה או שתיים. מכיוון שהשירות של סלקום TV מבוסס על האינטרנט ברשת הביתית – אין צורך בכל זה. התקנת הממיר כן תעלה לכם בשני שקעים ואנטנת עידן+.

ההתקנה דורשת חיבור של יחידת תקשורת לראוטר המפיצה את האינטרנט לשאר ממירי הסלקום TV בבית. כל ממיר דורש חיבור לחשמל וחיבור נוסף לחשמל בקרבת מקום עבור יחידת תקשורת הקולטת את האינטרנט ומביאה אותו לממיר. כנראה שהדבר לא יפריע למרבית האנשים, אך תהיו מוכנים לעוד כמה חוטים שצריך להחביא לצד הטלוויזיה.

ממיר וממשק המשתמש

Cellcom-TV-remote-3

הממיר של סלקום TV מעט קטן מהסטנדרטי של הוט, הוא די אלגנטי ולא יכער לכם את השידה יותר מידי. הממיר הינו ממיר משולב, המאפשר צפייה בשידורי עידן+ יחד עם השידורים על גבי תשתית האינטרנט ו-VOD באיכות HD. בחזית הממיר אין שעון או מספר הערוץ, אך כן תמצאו חיבור USB. מדובר בממיר בעל מערכת הפעלה מתקדמת המאפשרת ניגון תכנים ישירות מדיסק-און-קי והוא משמש גם כסטרימר.

מכיוון שמדובר בממיר HD, תמצאו בגבו חיבור HDMI המעביר וידאו ואודיו. השילוב בין שידור על גבי תשתית האינטרנט, איכות HD והעובדה שיש בביתי אינטרנט של הוט (למרות שמדובר ב-100Mbps) המרבה להתנתק גרמו לי לחששות רבים. לשמחתי הרבה לא נתקלתי כמעט בתקיעות או איכות ירודה, במקרים בהם האינטרנט כן אכזב אותי, שידורי עידן+ המשיכו לעבוד, וברגע שהאינטרנט חזר לעצמו המשכתי בצפייה כרגיל. למרבה ההפתעה זמן הטעינה של תכנים היה מהיר מאוד, כמעט מידי, דרך הממיר ואפילו באפליקציה אותה ניסיתי גם עם רשת סלולרית בזמן נסיעה ברכבת.

ממשק המשתמש של סלקום TV סגול מאוד, המתאים לצבע האופייני לחברה, אך הדבר לא מפריע לאלגנטיות שלו. הוא מספק שילוב מוצלח של נוחות, מהירות והיצע עשיר של יכולות. זו משימה לא פשוטה לגרום למשתמש הממוצע לא לאבד את עצמו בין ערוצי עידן+, שירותי ה-VOD לסרטים וסדרות, מוזיקה, ספורט ועוד יכולות מתקדמות במיוחד כאשר שיטת הניווט הפופולרית כיום המכונה “זיפזופ” פחות רלוונטית כאן.

Cellcom-TV-Remote

סלקום פתרה את הסוגיה באמצעות תפריט פשוט ושלט מינימליסטי לניווט בו. השלט מותאם לממיר בצורה מודרנית להפליא וכולל את מקשי הניווט, כפתורי השליטה לניגון תכנים וכפתורים לווליום והעברת ערוצים. אין את כפתורי המספרים הרבים, אך בגב השלט ישנה מקלדת מלאה שעוזרת מאוד לחיפוש תכנים. השלט מותאם להבנה שבסלקום TV המשתמש יבחר מה לצפות ומתי ולא יהיה כבול ללוח השידורים הקלאסי.

אל התפריט הראשי תכנסו בלחיצה על כפתור התפריט (שלושה קווים אופקיים) שנמצא בין כפתור עצמת השמע להחלפת הערוצים בחלקו התחתון של השלט. הניווט בתפריט נעשה באמצעות כפתורי החצים וכפתור ה-OK במרכז המשמש לכניסה לתת התפריטים ובחירת תכנים. הניווט בין התפריטים מהיר, חלק ויותר חשוב – אינטואיטיבי. עקומת הלימוד קצרה מאוד ולדור המובייל תהיה קלילה.

Cellcom-TV-Remote-Back

בדומה לממירים של הוט ויס ישנו פס בתחתית המסך בזמן צפייה בשידורים המראה את שם התוכנית או הסרט הנצפים, הזמן שעבר ואם תרצו פרטים נוספים. כמו כן, ישנה אפשרות להקליט את מה שאנו צופים בו כרגע מערוצי העידן+ או להתחיל לצפות מההתחלה בסדרה או סרט מערוצי השידור של סלקום TV.

תכנים

עכשיו נעבור לנקודה שאתם אולי הכי סקרנים לגביה, התכנים ששירות הטלוויזיה סלקום TV מספק. באופן טבעי אנחנו משווים את השירות לזה של הוט ויס, אמנם חשוב להבין שכן מדובר בשידורים הנלקחים ממאגר VOD הזמין כל הזמן, כך שיותר נכון אולי להשוות אותו לשירותי הזרמת וידאו אחרים בעולם כמו נטפליקס, לדוגמה. אהבתי מאוד את השילוב המובנה של שידורי עידן+ ומרכז הספורט (הרבה יותר מערוץ חד מימדי) אליו נגיע בהמשך, אותם אני מחשיב כבסיס לכל טלוויזיה רב ערוצית.

ראשית נעשה קצת סדר. ההפרדה בין שידורים על גבי תשתית האינטרנט ו-VOD קצת מטעה. מדובר באותם תכנים, כלומר שכל מה שמשודר בלוח השידורים הרציף ניתן לצפייה גם ב-VOD. אם תהיו מעוניינים לצפות בסרט שמתחיל בעוד שלוש שעות בערוץ הסרטים עכשיו, תוכלו פשוט ללחוץ עליו בלוח השידורים ולצפות בו מיד וללא המתנה. הערוצים הרציפים נמצאים כאן רק כדי לתת תחושה של הטלוויזיה הישנה והמוכרת. תמצאו שם סרטים ברצף החוזרים על עצמם ומרתונים של סדרות. אין עריכת תוכן אמיתית מאחורי השידור, למעט הז’אנר המתאים לערוץ בו הוא מוצג (סרטי אקשן, סדרות קומיות וכו’).

ספריית ה-VOD היא למעשה הלחם והחמאה של סלקום TV, בשונה למתחרות שם מדובר בתופסת, כאן היא מרכז העניינים. תמצאו בה את כל הסרטים והסדרות של לסלקום להציע ללא תשלום נוסף (למעט התכנים למבוגרים). ישנה כמות יפה של סרטים וסדרות, חלקם חדשים מאוד. מרבית התכנים ברמת איכות גבוהה ולא תמצאו סתם זבל שנוסף רק כדי לנפח את הספרייה.

לא תמצאו את כל הסדרות הפופולריות ביותר שרצות היום כמו: משחקי הכס, המתים מהלכים ושחור זה הכתום החדש. מנגד, ישנן סדרות רבות ומוערכות הנמצאות ב-VOD עם כל הפרקים מכל העונות, כמו: בית הקלפים, דקסטר, שובר שורות, מד מן, שרלוק, קליפורניקיישן ועוד. ישנה לשונית בסדרות המציגה את אלו שאמורות לעלות בקרוב, שם נמצאות כרגע ריי דונובן וסמוך על סול (ספינאוף של שובר שורות), שתיהן מהמדוברות ביותר כיום. היינו שמחים לראות את סלקום מרחיבה את ההיצע משמעותית גם עם סדרות שלא רצות היום או מהשנים האחרונות. לא חסר כאלו מוצלחות.

עכשיו נעבור לספורט, החלק הקריטי ביותר עבור עורקים פוטנציאלים רבים מהוט ויס. זו גם הסיבה שמנעה מכותב שורות אלו לעשות את הניתוק, ערוצי הספורט השונים וערוץ דיסקאברי פתוחים בכל שעה ביום. כאן יש באמת בשורה, לא עוד ערוץ צפייה חד מימדי בו ניתן רק לצפות בשידור הרציף. סלקום שיתפה פעולה עם ערוצי הספורט ויצרה מרכז הכולל שידורים מגוונים משלל ערוצי הספורט של החברה כערוץ שידורים רציף הכולל גם שידורים חיים, חדשות המגיעות מהאתר של ערוץ הספורט, תוצאות, טבלאות ותוכן VOD הכולל תכניות, משחקים מוקלטים ותקצירים. מרכז הספורט עובד מהר והמעבר בין השידור הרציף לשאר התכנים פשוט וקל. “החיסרון” הוא שבהשוואה לערוצי הספורט המגוונים ביס והוט לא תוכלו לראות כל שידור שתרצו, מכיוון שמדובר בערוץ יחיד, אבל בואו לא נשכח שהתשלום על ערוצים אלו בהתאם.

Cellcom-TV-Sport

סיכום

שירות הזרמת התוכן סלקום TV הצליח להרשים אותנו כמעט מכל הבחינות. מדובר בשירות מגובש ומתקדם, המועבר בצורה איכותית עם מעט מאוד תקלות. הפוטנציאל אדיר, במיוחד עבור הצופים הצעירים יותר שרגילים לעולם הצפייה הישירה (סטרינמינג), רוצים לבחור מה לראות ומתי וחיים במסך המובייל הקטן, לשם ילכו איתם השידורים לכל מקום. ערוץ הספורט או כפי שאני אוהב לכנות אותו “מרכז הספורט” מראה דוגמה ליכולות של הפלטפורמה.

המחיר של 100 ש”ח בחודש סביר בהחלט, אבל לא מהפכני בהתחשב בעובדה שתאלצו לשלם גם על תשתית אינטרנט על מנת שתוכלו להפעיל את סלקום TV. מגוון עשיר יותר של תכנים היה עושה את ההחלטה עבורנו להרבה יותר קלה. הבשורה היא שבסיס טוב יש וסלקום מרחיבה כל הזמן את השירות עם תכנים נוספים.

חדש! מעתה ניתן לקבל עדכונים על כתבות בנושאים שמעניינים אתכם דרך פייסבוק מסנג'ר. נסו בעצמכם:
קריאה נוספת
עוד על הכותב
author-image
אוהד צדוק
ohad@gadgety.co.il
ייסד את אתר גאדג'טי בסוף 2008 לאחר הארה שעבר בארה”ב, בעל תואר ראשון במדעי המחשב וחסר סבלנות לנסות כל טכנולוגיה חדשה שיוצאת. פיתח את אפליקציית גאדג’טי לאנדרואיד ומעורב בהקמת סטארטאפים בעבר ובהווה.
סלולרי: Google Nexus 5 | מחשב: Apple Macbook Pro
תגובות לכתבה
 • kw@

  חיסרון משמעותי זה שהממיר לא תומך ב wifi שזה דבר שלדעתי צריך להיות בסיסי בממיר שמשדר תכנים מהאינטרנט. למה צריך לחבר 2 מתאמי רשת בשביל להשתמש באינטרנט אלחוטי ולא פשוט שהממיר יתמוך ב wifi ועוד שאינטרנט אלחוטי הופך להיות יותר יותר נפוץ בבתים ?
  .

  ומה לגבי האטה של האינטרנט ? הבנתי שב 10-20 מגה (לפי סלקום צריך 15) ברגע שמשתמשים באינטרנט במחשב אז השידור לא עובד חלק ונהיה איטי

  • אני

   זה לא תומך בווי פאי בגלל שהם רוצים כמה שיותר אנשים שקונים את האינטרנט שלהם

   • kw@

    מה הקשר ?

    • DaK

     אולי בגלל שבחיבור חוטי אין קרינה…

     • a 

      גם בWifi אין קרינה.

     • אורנגאוטן

      אילו הייתה יודע כמה WIFI מסרטן אי אי אי….
      יש אנשים שסבלו מבעיות שינה וזה רק בגלל שהראוטר שלהם נמצא בחדר… תבין עד כמה זה מסוכן.
      חפש באינטרנט ותבין את כל הסכנות של ה WIFI, שום דבר טוב אין בזה, חוץ מזה שזה מעביר טוב אינטרנט אבל זה עולה בבריאות שלנו.
      המלצה שלי, תעביר את הראוטר לארון חשמל זה מה שאני עשיתי, אחרי זה בדקתי את רמת הקרינה בבית והיה סבבה.

     • a 

      לפי ויקיפדיה אין לWi-Fi קרינה.

     • אורנגאוטן

      http://www.norad4u.co.il/videos-h/radiation-from-wifi-wireless-routerh

      בדיקה של אנשים צפה ביו טיוב ותבין איך זה מתגן לך את המח
      https://www.youtube.com/watch?v=PiaBE5g8fRM

      http://www.mako.co.il/nexter-weekend/Article-e0fa13cb5f60931006.htm

      http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4270108,00.html

      http://www.nrg.co.il/online/29/ART1/972/248.html

      בעקרון אני גם בדקתי וזה מתגן את המח, בדוק בעצמך בבית!

     • a 

      יש הבדל בין קרינה שהיא מייננת (גורמת לשינוי במבנה) לקרינה בלתי מייננת. אגב, גם קרינה סלולרית לא פוגעת בבריאות. לפחות המדע מגבה את הטענות האלו.

     • אורנגאוטן

      אחי זה מתגן את המח, יושב לך מיקרוגל על המח 24/7 אתה חושב שזה משנה מינוינ או מומינים, קרינה זה קרינה ופה זה 24/7.

      הסתכלת על זה:
      https://www.youtube.com/watch?v=PiaBE5g8fRM

      ככה גם לי היה שבדקתי בבית, זה הסיבה שהעברתי את זה לארון, אני בכל אופן לא מחכה למחקר שיגיד לי שהכמות האדירה של הקרינה הזו מסוכן או לא מסוכן למח שלי, זה פשוט בחוץ.

     • a 

      זה נחמד לקרוא מספרים אבל מבלי להבין את המשמעות שלהם.. אני אקרא את הכתבות ששלחת לי מחר אבל עד כמה שאני יודע גם סטטיסטית וגם מדעית לא הוכחה פגיעה כתוצאה מחשיפה לקרינת Wifi.

     • kw@

      אין הבדל בין שימוש ב Wi-Fi מובנה לשימוש ב Wi-Fi בעזרת מתאמי רשת אז זה לא קשור.
      מה שאני אמרתי זה שאם כבר נותנים אפשרות ב Wi-Fi למה עם 2 מתאמי רשת?? שיתנו תמיכה נורמלית במקום

   • באר שבע עיר המים

    זה לא תומך WIFI בגלל ש-WIFI לא יציב. זאת הסיבה היחידה.

    • אדם סנדלר

     נכון wifi לא תמיד יציב ותלוי גם במיקום הרואטר למחשב. אבל היום יש שלל תוכנות שניתן לצפות בסרטים שעושים באפרינג מה שמאפשר לראות בצורה חלקה. בנוסף, אל תשכחו שעתיד להגיע ראוטרים עם תקן ac שישפרו את המהירות והיציבות . אני מקווה שהחברות ישתמשו בפתרונות אלו כי לא תמיד יש לכולנו מקום ורצון לעוד כבלים זרוקים על השידה

     • באר שבע עיר המים

      נכון, אבל סלקום לא רוצים לקחת סיכון שיהיו לאגים בשידורים, אחרת הלקוחות יעזבו אותה. אל תשכח שרוב האנשים לא מומחים כמונו ואין להם מושג איך לפתור תקלות. הם רק רוצים שזה יעבוד.

   • shaylev

    מה הקשר בין הדברים?

   • עומר

    הממיר לא תומך אבל המתאם תומך

  • דן

   אני דווקא חושב שזה טוב שאין אפשרות לwifi כי שימוש בחיבור שהוא לא קווי הוא יו. רק בעייתי והם היו מקבלים הרבה תלונות את שידור מקוטע וניתוקים מהרשת.
   במקרה הכי גרוע אפשר לחבר הום פלאג.

   • kw@

    נראה שלא קראת את כל מה שכתבתי….תקרא שוב

  • user30000z

   Wifi לא יציב ב-hd ,תפנים

   • kw@

    נכון, אבל זה לא סיבה שצריך 2 מתאמי רשת…. אם כבר נותנים אפשרות ב Wi-Fi אז שיתנו נורמיל

  • shaylev

   אז עניתה לעצמך… בגלל שהקו שלך משמש למספר מקורות הם רוצים להבטיח את קצב העברת הנתונים

   • kw@

    בערך….כתבתי 2 דברים שונים:
    1. אם כבר יש אופציה ל Wi-Fi אז למה עם מתאמי רשת ולא תמיכה כבר בממיר?
    2. שגם במהירות שהם אומרים שצריך עדיין זה איטי

 • iphone1000

  הממיר נראה די גרוע והעובדה שזה עובד
  על אינטרנט מדאיגה יותר מבחינת הוצאות וכספים
  אני מעדיף להישאר עם Yes .
  10 שנים אני ב Yes ואין לי בעיות .תמיד בכל
  “מהפכה” יש קאץ׳ .

  • shaylev

   מה הקאץ’ ב הפכת הסלולר?
   אולי בגלל זה המהפכה…..

 • ilanbutcher

  כמו שאני מבין המחשבה שעומדת מאחורי ממיר ללא וויפי היא העברת המידע בצורה הכי יציבה. נכון להיום מתאמי רשת על בסיס חשמל יכולים לעביר עד 200 מגביט הם יותר אמינים מכל חיבור וויפי ולא מושפעים ממספר הקירות בבית ( כמובן שיש הגבלה של מרחק בן נק’ לנק’ אבל בכל מקרה זה נחשב ליותר אמין). כמובן חבל שלא נתנו ללקוח את הבחירה בן וויפי לקווי.

  האטה של האיטרנט לא אמורה להיות יותר מידי רצינית עד היום גלשתי ב50 מגה של בזק ובזק בן לאומי כשבבית יש 3 מחשבים אחד קווי ושניים מחוברים אלחוטית ובכולם בדרך כלל יש הורדות או צפייה ישירה ואני לא חש בהאטה רצינית מידי בגלישה.
  אילן

  • kw@

   אכן, אבל עדיין לדעתי הם היו צריכים לתת אפשרות רגילה של ווי. פיי

 • a 

  שכחת לספר על שירות המוזיקה שאין לי מושג איך הוא עובד ומה הוא עושה.

 • user30000z

  עדיף להוריד סדרות ולא לשלם לגנבים האלה.

  • צדק!!!!!!!
   ממיר עידן + ופופקורןטיים עושים את העבודה

  • shaylev

   אז את נהיה גנב בעצמך….
   אתה לא יכול להשוות בין הדברים…
   תשווה תפוחים לתפוחים לא לתמוני!
   השרות הוא ללא מהפחני האם הוא זול זאת שאלה אחרת….

 • shaya

  אם זה עובד כמו ה-VOD של יס אני מוותר
  אנחנו עדיין לא שם
  והאינטרנט האיטי מאלץ אותך לחכות יותר מדיי זמן
  אין לי סבלנות
  מצטער

 • ariesjer

  אם הם ישדרגו את נושא הספורט אני עובר, כרגע לאוהבי הספורט השירות לא רלוונטי.

 • PRB

  רגע מה עם ווליום ⁉️⁉️⁉️

 • Avi

  עוד, ועוד, ועוד הרבה הרבה הרבה יותר תכנים.
  שיקחו את כמות התכנים שיש להם, ויכפילו, בערך כפול 100 ואז אצטרף.

  שיתעלמו מהילדים המגיבים, יש אוכלוסיה בוגרת ואיכותית שרוצה לשלם עבור תכנים בארץ ופשוט אין. מצד שני 100 שח בחודש עבור 2 סדרות (ועוד 10 שכבר סיימתי לראות מזמן מזמן) זה לא זה.. כשהם יגיעו ללפחות 75% מהסדרות שמשודרות בלועזית בעולם (ובמיוחד בארה”ב) בערך באותו המחיר, אצטרף.

 • Ran

  סלקום TV נדון לכישלון מוחץ ! איפה ערוצי הספורט המדע והסרטים ? איפה ערוצי חדשות מהעולם ? פשוט בושה וחרפה.

  • עומר

   יש את ספורט 5 בHD בלייב אבל רק אותו ויש את פוקס ניוז וCNN בHD

גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות