מקור: HTC

סקר גולשים: מה חשוב יותר במכשיר הסמארטפון – עיצוב או מפרט?

| יום שני, 9 בפברואר 2015, 19:30 | גאדג'טי

בשבוע שעבר ביקשנו לבחון את חשיבותו של גודל מסך הסמארטפון שלכם. יותר מ-2000 הצבעות נרשמו במערכת במהלך השבוע האחרון והוכיחו כי המסך הוא כנראה אחד החלקים החשובים ביותר עבור הגולשים שלנו במכשיריהם הניידים.

התוצאות המופיעות מטה משקפות כי קרוב למחצית מהמצביעים מאמינים כי בעוד ישנם יתרונות עבור המסכים הגדולים, הם אינם נחוצים ואולי אף מפריעים לרבים מסיבות שונות, העיקרית בהן היא ככל הנראה גודלו הפיזי של מכשיר המגיע עם מסך גדול יותר. עם כ-50% מהקולות בחרתם בגדלי המסך שבין 5 אינץ' ועד 5.2 אינץ' כגודל המסך האידאלי, אמנם הלך הרוח בהחלט נוטה לכיוון המסכים הגדולים, כאשר 72% מסך הקולות התקבלו עבור מסכים הגדולים מ-5 אינץ'.

Gadgety-Screen-Survey-Feb2015

עיצוב מול מפרט

גודל המסך הוא רק חלק אחד מעיצובו הכולל של המכשיר ובבחירתו מפנות יצרניות הסמארטפונים את תשומת ליבנו לאזורים נוספים מכשיר, כמו: גודלו הפיזי, עובי השוליים סביב המסך, החומרים ממנו הוא עשוי ועוד. עיצוב הוא חלק בלתי נפרד ממה שהופך את הסמארטפון למכשיר נחשק והוא הדבר הראשון בו תבחינו והראשון שתרגישו כשתאחזו את המכשיר לראשונה בידכם.

יצרניות הסמארטפונים מקדישות זמן רב כדי לחשוב על החומרים מהם יהיה עשוי המכשיר, הצבעים, הקימורים ואיפה ימוקם כל כפתור, לוגו, מצלמה והחריצים להזנת כרטיסי SIM, זכרונות ואמצעי גישה לאזניות ומטענים.

ועם זאת, מהווה גם הצד ה"יבש" של נתוניו הטכניים של כל מכשיר מקום טוב להשוואה בין ההיצע הגדול הקיים בשוק. מפרט הסמארטפון גם הוא מקבל חלק לא קטן בצד שיווק המכשירים הניידים מצידן של יצרניות הסמארטפונים, מה שאפשר לאורך השנים להפוך יצרניות רכיבים המוסתרים בגופם המעוצב של מכשירים אלקטרוניים שונים לעבור לקדמת הבמה. שמות כמו קוואלקום, אינטל, ARM ורבות אחרות הועצמו בשל השמת דגש מיוחד על צד המפרט, והצרכנים בשוק מחפשים שמות אלו, לצד נתונים טכניים עמוקים מעט יותר, כאשר הם מגיעים לבחור את הסמארטפון הבא שלהם.

לו היינו מבקשים מכם לבנות את המכשיר המושלם, ודאי היה זה כולל את המפרט הטכני הטוב ביותר האפשרי לצד עיצוב דקיק ואלגנטי עם סוללה עצומה שתספק ימי שימוש רבים. אולם במציאות נאלצות יצרניות הסמארטפונים לבצע ויתורים בצד העיצוב או בצד המפרט כדי להציג בפנינו את השילוב שיאפשר להן לקסום לכמה שיותר מלקוחותיהן.

אז מה חשוב יותר – מפרט או עיצוב?

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות