הסטארטאפ הישראלי Pixie רוצה לשים סוף לאובדן החפצים

| יום שלישי, 10 בפברואר 2015, 21:29 | מקומי, סטארטאפים

עם השנים, מצאה הטכנולוגיה פתרונות שונים ומגוונים לאיתור חפצים אותם אנו נוטים לאבד או לשכוח ברכב. אחרי גאדג'טים המופעלים על ידי שריקה ותגיות NFC פשוטות שהוצמדו לפריטים, קם פיתוח ישראלי חדש בשם Pixie (פיקסי), שכל מטרתו היא "מיקומם של הדברים".

home_hand_aטכנולוגיית "המיקום של הדברים" של פיקסי פותחה במשך שנתיים, ומחזקת את נושא המיקום בתחום "האינטרנט של הדברים". כל תגית של פיקסי מצויידת במנוע מיקום קטן אך עוצמתי שמספק דיוק מירבי ומאפשר איתור גם דרך קירות. תגיות הפיקסי מסוגלות 'לדבר' ביניהן, להעריך ביתר דיוק את מיקומן וגם להזכיר לנו במידה וישנם מספר פריטים שבדרך כלל הולכים ביחד (ארנק ומפתחות, למשל).

שיטת האיתור של החפצים נעשית באמצעות תגיות NFC מיוחדות המוצמדות לפריטים, אולם ייחודה של המערכת הוא דווקא בצורת האיתור. לאפליקציה של פיקסי ישנה הרשאה להפעיל את המצלמה בכדי שתוכל לעשות שימוש בממשק האיתור הויזואלי שלה. מהרגע שסינכרנו את הפריט עם הסמארטפון והענקנו לו שם, המערכת תדע לזהות את מיקומו וגם תציג את שמו במרחב הנקלט דרך עדשת המצלמה.

בנוסף, אם שכחנו את המפתחות מחוץ לדלת, או ששכחנו שהלווינו את הטאבלט לשכנים, המערכת תדע לכוון אותנו אל הפריט בעזרת צפצופים, בדומה לגלאי מתכות. לכל תגית סוללה המחזיקה עד 18 חודשים, כשלאחר מכן יש להחליף את התגית עצמה. הסיבה לכך שלא ניתן להטעין את הסוללה, לטענת החברה, היא בכדי שהתגית תוכל לשמור על דקיקותה ועל עמידותה במים.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=3hXfZNL9Zq4[/youtube]

המרחק המקסימלי בין האפליקציה לפריטים יכול להגיע עד 45 מטרים בקירוב, כאשר במידה וישנם קירות מסיביים יותר, טווח הקליטה ביניהם יורד. המוצר יושק בקיץ הקרוב כאשר הראשונים לקבל את האפליקציה החינמית יהיו משתמשי iOS. כחודש לאחר מכן תגיע האפליקציה גם למכשירי האנדרואיד.

חבילת תגיות (4 במספר) נמכרת דרך אתר החברה בהזמנה מוקדמת בעלות של $39. הנחה תינתן בעבור כל חבילה נוספת.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות