סמסונג תשיק פורטל משחקים בטלויזיה בשיתוף עם Playcast הישראלית

ענקית מוצרי האלקטרוניקה סמסונג חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם חברת פלייקאסט (Playcast) הישראלית, המפתחת פלטפורמת משחקים מבוססת ענן, במסגרתו יציעו השתיים פורטל משחקים אינטראקטיבי על גבי הטלויזיות החכמות של סמסונג מהדור האחרון.

שיתוף הפעולה מתפרש על מספר מדינות בעולם, ישראל בינהן, כאשר כאן יוצע השירות עבור בעלי הטלויזיות החכמות של סמסונג מכל הדגמים של הדור האחרון, כלומר החל מסדרה H ומעלה. בפגישה משותפת עם פלייקאסט ונציגות סמסונג בישראל ציין אלעד דרור, סמנכ”ל התפעול בפלייקאסט, כי היתרון בניהול פורטל המשחקים דרך שרת מרוחק הינו התמיכה רחבת ההיקף במסכי טלויזיות מדגמים שונים וללא תלות ישירה בחומרה שמציעה הטלויזיות. מכאן, שכל דגמיה האחרונים של החברה בסדרה H שהושקה בישראל בחודש יוני 2014, יקבלו את עדכון פורטל המשחקים ברגע שיהיה זמין.

בהדגמת המערכת שנערכה בפני לצוות אתר גאדג’טי זכינו לשחק במספר משחקים והמסקנה הנגזרת מזמן שימוש מצומצם של כ-15 דקות משחק הוא כי גם משחקים בעלי גרפיקה כבדה יותר מוצגים על-גבי מסך הטלויזיה באופן טבעי וללא תקיעות במהלך המשחק. השלט בו השתמשנו היה אחד מבית לוג’יטק ולדברי החברה ניתן לחבר כל בקר משחק לטלויזיה לשם שימוש במערכת, פרט לזה של סוני.

YouTube Preview Image

עם זאת, ציין בפנינו דרור כי המערכת שפיתחה פלייקאסט נועדה דווקא לשימוש הקהל הרחב ולא עבור שוק הגיימרים הכבדים, שיעדיפו, לדבריו, דווקא את קונסולות המשחק הותיקות כמו Xbox ו-PlayStation. המערכת של פלייקאסט מאפשרת את חווית המשחק הרציפה על-ידי הורדת זמן ההשהיה לכ-84ms.

לחברה מספר שרתים ברחבי העולם, הישראלי ביניהם ממוקם בפתח-תקווה, כאשר לצורך תמיכה בריבוי משתמשים פנתה החברה לשירותי הענן של אמזון בשיתוף עם IBM. בישראל, לעומת זאת, יוקם מערך תמיכה בריבוי המשתמשים בענן באופן נפרד כדי לספק את חווית המשחק הטובה ביותר האפשרית, כך על-פי נציגי החברה.

Playcast-System-Samsung-TV-2

להחליף את קונסולות המשחקים

בעוד ב-Playcast הצהירו באופן חד משמעי כי אין במטרתם להחליף את קונסולת המשחקים הותיקות סוני פלייסטיישן ו-Xbox מבית מיקרוסופט, הצגת פלטרפומת משחקים על-גבי הטלויזיות של סמסונג, היא אחת הנפוצות במדינות רבות בעולם, מהווה פתח לכניסה לשוק רחב בהרבה מזה של הגיימרים הכבדים.

Playcast-System-Samsung-TV-4

בסמסונג מבקשים להציג את סט השירותים הגדול ביותר האפשרי, כזה שישכנע את הרוכשים הפוטנציאלים לרכוש דווקא את הטלויזיות שלה. כבר היום מציעות הטלויזיות החכמות של החברה מגוון תכנים דרך VOD בתחומים רבים, כאשר שירות המשחקים יופיע לצד אפליקציות התוכן הרבות על-גבי הטלויזיות של החברה.

את השירות תציע פלייקאסט בעלות חודשית של כ-30 שקלים והשקתו צפויה לרבעון השני של שנת 2015. עם ההשקה תציג החברה עשרות משחקים, כאשר עדכונים שוטפים צפויים להגיע לאורך הזמן. נציגי החברה ציינו בפנינו שאף שהשירות מציע חבילה כוללת של משחקים, ישנם מקרים בהם משחקים חדשים של חברות מסוימות יהיו כרוכים בתשלום נפרד עבור המשחק.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות