סמסונג החלה בהפקת ערכת השבבים Exynos 7 לקראת השקת ה-Galaxy S6

מלחמת השבבים מעלה הילוך: סמסונג הכריזה כי היא החלה בהפקה המונית של ערכת שבבים חדשה הנושאת את השם Exynos 7 Octa. ערכת השבבים החדשה תיוצר בתהליך ייצור בגודל 14 ננומטר וככל הנראה תפעם בליבה של ספינת הדגל הבאה שלה, ה-Galaxy S6.

בחודש שעבר התוודענו לעובדה כי סמסונג ככל הנראה לא תעשה שימוש בערכת השבבים המובילה של קוואלקום בספינת הדגל הבאה שלה. בעבר השיקה סמסונג את מכשירי הדגל שלה בשתי גרסאות: גרסה שהציעה את מעבד הדגל של קוואלקום וגרסה שהציעה את מעבד ה-Exynos מתוצרתה, כשהגרסה בעלת המעבד של קוואלקום הייתה הדומיננטית והנפוצה יותר.

בנוסף להטמעה ב-Galaxy S6, נראה כי סמסונג השיקה את ערכת השבבים האימתנית במטרה להיאבק בשלטונה של קוואלקום על תעשיית השבבים. לדברי סמסונג, תהליך הייצור המוקטן מאפשר לערכת השבבים להציע ביצועים טובים ב-20 אחוז תוך שימוש ב-35 אחוז פחות חשמל. הנתונים המרשימים הללו מספקים לסמסונג יתרון רציני אפילו על פני ספינת הדגל העדכנית של קוואלקום, ה-Snapdragon 810, שמיוצרת בתהליך ייצור בגודל 20 ננומטר ״בלבד״.

ערכות השבבים של סמסונג שימשו עד כה בעיקר את סמסונג עצמה. הן כמעט ולא נכחו במכשירים של יצרניות אחרות – יוצא דופן בולט אחד הוא ה-MX4 Pro של Meizu שבליבו פועמת ערכת השבבים Exynos 5430. סביר להניח שלאחר שהשיקה את ערכת השבבים המפתה הזו היא תנסה לפתות יצרניות אחרות להשתמש בה, ייתכן שבמחיר מוזל – יהיה לה קשה מאוד להתחרות בקוואלקום ששולטת ביד רמה ללא עוררין על שוק הסלולר ומככבת כמעט בכל סמארטפון.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*קישורים בחלק מהפוסטים באתר קשורים בתכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים