בכיר בקוואלקום: סמארטפונים נוספים עם מסכי 2K ייחשפו בקרוב, וגם 4K בדרך

| יום שלישי, 17 בפברואר 2015, 14:21 | חומרה, סלולר

חברת קוואלקום נחשבת היום ליצרנית המובילה של ערכות השבבים למובייל, כך שיש לה חלק משמעותי בעיצוב הדור הבא של המכשירים והיכולות בהן הם יתמכו. אחד התחומים שכיכבו בכותרות בשנה שעברה היה המרדף המחודש אחר רזולוציית מסך הסמארטפון. סוג של מרדף בו לקחו חלק רק מספר מועט של חברות ובראשן LG שהשיקה את ה-G3, בעל מסך 2K (כלומר רזולוציית QHD של 2,560X1,440).

"נראה יותר מסכי 2K ממש בקרוב", אמר סגן נשיא השיווק בקוואלקום והוסיף, "סין הוא שוק שנוטה להתחשב מאוד במפרט הטכני, אז יש שם המון מכשירים תומכי 2K כבר עכשיו וכמובן שה-G3 הוא 2K". אנחנו נמצאים בתקופה החשובה ביותר של השנה עבור שוק המובייל, פחות משבועיים לפני פתיחתה של תערוכת המובייל העולמית MWC 2015, שם אמורות לחשוף יצרניות רבות את מכשירי הדגל החדשים שלהן, ולפי ההתבטאות הבכיר בקוואלקום סביר להניח שרבים מהם יגיעו עם מסכי 2K.

הקפיצה הטבעית בתחום רזולוציות המסך אמורה להיות ל-4K, אמנם לא בטוח כמה מהר הדבר יקרה, למרות שיצרניות המסכים כבר עובדות על כך. לפי סגן הנשיא "אנחנו עדיין צריכים להבין את התצורה בה תהיה תועלת אמיתית ל-4K… מסכי 4K יגיעו מהר יותר לטאבלטים. סמארטפונים כנראה בעתיד מאוחר יותר". חשוב לציין שעד היום יש חברות ומשתמשים שלא מאמינים בצורך ברזולוציית 2K בסמארטפונים, אז אנחנו בטוחים שיהיה הרבה יותר קשה לשכנע אותם לעבור ל-4K.

מקורות
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות