גוגל משיקה את Youtube Kids: ערוצי וידאו לילדים

ימים בודדים לאחר פרסום ההדלפות אודות שירות וידאו ייעודי לילדים משיקה גוגל באופן רשמי את YouTube Kids – אפליקציה חדשה עבור משתמשי אנדרואיד ו-iOS המספקת תכנים מתוך יוטיוב הנדגמים באופן ספציפי כך שיתאימו לכל המשפחה, בדגש על ילדים צעירים.

את השירות השיקה גוגל עבור הקהל האמריקאי בלבד בשלב זה, זאת ניתן לראות גם דרך התכנים המוצגים באפליקציה, המציעה שלל תכניות בשפה האנגלית כמו "המלך בבר" ו"רחוב סומסום". דרך האפליקציה ניתן לבחור בין סדרות, מוסיקה, תכנים לימודיים ואפשרות נוספת מציעה חיפוש חופשי המציג רק תכנים רלוונטיים המתאימים לכל המשפחה.

התכנים המוצגים באפליקציה כולם נבחרו בקפידה על-ידי גוגל, ולא ניתן למצוא בהם בשלב זה תכנים בעברית, אמנם מנוע החיפוש החופשי בהחלט מאפשר חיפוש בשפה העברית ואף מציג תכנים מתוך יוטיוב בשפה העברית. ממספר חיפושים שערכנו, מצאנו כי בעוד החיפוש החופשי בעברית סינן טוב למדי את התוצאות, התקבלו גם מספר תוצאות שאינן הולמות עבור ילדים וכללו מעט קללות בחיפושים מסוימים. גוגל אמנם לא מייעדת את השימוש באפליקציה לקהל הישראלי בשלב זה, אולם שימוש בה תחת פיקוח מתמיד של ההורים בהחלט יכול לספק חווית צפיה מהנה לילדים.

כדי לנסות ולמנוע מהילדים לעשות שימוש חופשי במנוע החיפוש באפליקציה, ניתן להפעיל מנגנון להסרת האפשרות לצפות במנוע החיפוש, אלא בהזנת סיסמת הורים. בדרך זו, ניתן יהיה לצפות רק בתכנים הקיימים באופן קבוע באפליקציה, כולם באנגלית, אמנם מצאנו כי בשימוש חוזר נפתחת סימניה נוספת של תכנים מומלצים בה מצאנו תכנים מומלצים בעברית גם כן.

כלים נוספים לשימוש ההורים אותם בנתה גוגל לתוך האפליקציה כוללים מנגנון לויסות עוצמת השמע, דבר שיעזור לרבים מההורים לשלוט מעט במוסיקה הבלתי פוסקת המתנגנת במהלך השימוש באפליקציה. כלי נוסף יאפשר להורים להגביל את הזמן בו יעשו הילדים שימוש באפליקציה.

להורדת YouTube Kids למשתמשי iOS – לחצו כאן (לבעלי חשבון אמריקאי בלבד)

להורדת YouTube Kids למשתמשי אנדרואיד – לחצו כאן (לבעלי חשבון אמריקאי בלבד)

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות