דגם LTE של שעון LG Watch Urbane לא יריץ את Android Wear

חברת LG, כמיטב המסורת, הקדימה את ההכרזות שלה לתערוכת המובייל העולמית MWC 2015 ולא ממתינה לפתיחתה ביום שני הקרוב (2.3). ההכרזה הגדולה ביותר עד כה הייתה על דגם חדש ויוקרתי לשעון חכם, LG Watch Urbane, שמתברר היום כי יגיע גם בגרסת LTE ובכך יהפוך לראשון מסוגו (למרות שאנחנו מאמינים שלסמסונג יהיה מהר מאוד מה להגיד בנושא). השאלה שעולה היא: איזה מערכת הפעלה יריץ דגם זה?

הפלטפורמה של גוגל לשעונים חכמים, Android Wear, לא תומכת כיום בתקשורת סלולרית או ביצוע שיחות ומסתמכת אך ורק על התקשורת המגיע מהסמארטפון. לכן, דגם ה-LTE של ה-Watch Urbane לא יכול לעשות בה שימוש. באופן טבעי חשבנו שב-LG יבחרו ב-WebOS להשלים את הפער, שכן היא הציגה אב-טיפוס של שעון חכם המריץ את מערכת ההפעלה ב-CES בשיתוף עם יצרנית הרכב אאודי (Audi).

התרשמנו מאוד מ-WebOS על גבי אותו הדגם, אמנם בתגובה שנמסרה לאתר The Verge נאמר שלא מדובר בה ושל-LG יש פלטפורמה אחרת לשעונים חכמים. לא ברור מדוע תבחר LG לתחזק עוד מערכת הפעלה לצד אנדרואיד ו-WebOS, במיוחד שהאחרונה עושה רושם של מבטיחה מאוד, אך ייתכן כי לשילוב רכיב ה-LTE היה חלק בעניין.

דגם ה-LTE של השעון החכם LG Watch Urbane יגיע עםד עוד כמה תכונות יחודיות כמו תמיכה ב-VoLTE לביצוע שיחות על גבי רשת הדור הרביעי המהירה, יכולת דומה לווקי טוקי לשיחות קבוצתיות ושיחות חירות בלחיצת כפתור. המפרט צפוי להיות זהה לשל הדגם המריץ את Android Wear, אמנם יהיה בעל סוללה גדולה יותר בקיבולת 700mAh.

השוואת מפרטים