סמסונג מכריזה על תהליך ייצור בגודל 10 ננומטר

| יום ראשון, 1 במרץ 2015, 14:30 | חומרה

במהלך תערוכת ISSCC השנתית שהתרחשה בשבוע שעבר בסן פרנסיסקו התרכזו כל יצרניות השבבים המובילות והכריזו על תוכניותיהן לעתיד הקרוב. אינטל כבר הכריזה על התוכניות שלה וסמסונג גם היא לא נשארה מאחור והכריזה כי פיתחה תהליך ייצור בגודל 10 ננומטר.

גודל תהליך הייצור של מעבדים משפיע על גודלם של הטרנזיסטורים במעבד. ככל שתהליך הייצור יותר קטן, כך גם קטן גודלו של טרנזיסטור בודד. לטרנזיסטורים קטנים יותר יתרונות רבים: הם מהירים יותר, צורכים פחות חשמל, פולטים פחות חום, וניתן לדחוס יותר מהם בשטח נתון ובכך ליצור מעבד עוצמתי יותר. תהליך הייצור העדכני כרגע עבור ערכות שבבים לניידים הוא 20 ננומטר. זהו תהליך הייצור של ערכת השבבים  Snapdragon 810 מבית היצרנית המובילה קוואלקום, ככל הנראה ערכת השבבים שתפעם בליבם של מרבית סמארטפוני הדגל שיושקו בשנה הקרובה.

בדרך לתהליך ייצור בגודל 10 ננומטר

סמסונג, לעומת זאת, צפויה לחשוף הערב (יחד עם ספינת הדגל שלה, ה-Galaxy S6) ערכת שבבים עוצמתית שתיוצר בתהליך ייצור מתקדם של 14 ננומטר – מה שיעניק לה יתרון משמעותי על פני מתחרתה הגדולה. נראה כי סמסונג אינה מסתפקת ביתרון זה, וממשיכה לעבוד במרץ על מנת לייצר מעבדים בתהליך ייצור של 10 ננומטר.

תהליך הייצור החדש ישתמש בטכנולוגיה בשם FinFET, הקיימת כיום גם בתהליך הייצור בגודל 14 ננומטר. להערכת סמסונג, תהליך הייצור החדש יהיה מוכן להשקה ב-2016, בדיוק בזמן עבור ה-Galaxy S7. אם סמסונג תעמוד ביעדיה השאפתניים היא תעקוף את המנהיגה הבלתי מעורערת של תעשיית השבבים, אינטל, שעומדת בחזית הטכנולוגיה כבר עשרות שנים.

לדברי קים קי-נאם, נשיא חטיבת השבבים של סמסונג, תהליך הייצור החדש יתרום רבות לתעשיית האינטרנט של הדברים (IoT). הצמצום בגודל ובצריכת החשמל הוא חיוני ליצירת מעבדים קטנים וחסכוניים ככל האפשר שיוטמעו במוצרים כגון מכונות כביסה, מקררים, תנורים וכו׳. בשילוב עם טכנולוגיות מתקדמות נוספות כגון זיכרון RAM בתהליך ייצור של 10 ננומטר וזיכרון פלאש 3D-VNAND, תהליך הייצור החדש יכול להביא למהפכה של ממש.

אנו צפויים לראות ערכות שבבים המציעות את תהליך הייצור המתקדם רק בעוד כשנה-שנתיים, עד אז נאלץ להסתפק בתהליכי ייצור ״מיושנים״ בגדלים של 20 ו-14 ננומטר.

מקורות
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות