הצצה ראשונה: Samsung Galaxy S6 – הדגל מעולם לא הונף גבוה יותר

לפני שעה קלה חשפה סמסונג את מכשיר הדגל החדש שלה, Galaxy S6, יחד עם מפרט עצמתי ועיצוב רענן. כבר במגע ראשון עם המכשיר, מיד לאחר הכרזתו, ניתן היה להבחין בשינוי התפיסה של סמסונג. יצרנית הסמארטפונים הגדולה בעולם הצליחה סוף סוף להבין (לאחר ניסוי די מוצלח עם Galaxy Alpha) כיצד צריך לעבוד ולהיראות מכשיר דגל.

זוהי הפעם הראשונה בה זוכה מכשיר מסדרת הדגל הותיקה Galaxy S לעירוב של מתכת בעיצובו. מדובר אמנם במסגרת בלבד, אך נראה שנכון עשתה סמסונג שלא בחרה בשיטת ה-Unibody לאפיון המחודש של קווי העיצוב שלה: שאר חלקיו של המכשיר מצופים בזכוכית Gorilla Glass 4 החדשה, ולמען האמת – האחיזה נוחה ממה שהיא אולי נראית בהתחשב בתמונות בלבד. למכשיר חזות ונוכחות איתנה. המוצר החדש לא מרגיש שברירי כמו “מכשירי זכוכית” אחרים.

בעוד על צד החומרה לא ראוי היה שנרחיב יותר מדי בכתבה זו, בעיקר בשל העובדה שסמסונג ביצעה שדרוג מתבקש שתואם לדרישות השוק. ואולם, צריך ואפילו חשוב לציין שהביצועים הם הטובים ביותר שהצליחה סמסונג להציג בחמש השנים האחרונות. מהירות התגובה בהחלט מרשימה, ואנו מקווים שהיא תישמר גם לאחר שימוש ממושך.

באותה נשימה נוכל לציין לטובה את ממשק המשתמש TouchWIZ שזכה(!) לקיצוץ משמעותי וחשוב. סמסונג החליטה שלא לשלב מראש את כל אפליקציות המערכת שלה, ואפילו להסיר כמה מאפיינים שייתכן והעיבו על חווית השימוש בעבר. אותו S-Lag מושמץ נעלם כלא היה, והממשק עצמו, לפחות כרגע, נראה מינימליסטי ופשוט הרבה יותר לתפעול.

*המציג הינו אורח סמסונג בברצלונה

השוואת מפרטים