מכשירי אנדרואיד עשויים לקבל בקרוב חיבור USB Type C

ענקית החיפוש גוגל ויצרנית השבבים אינטל שתיהן יצאו בהודעות רשמיות על שיתוף הפעולה במחשב ה-Chromebook Pixel החדש. מדובר במחשב חזק למדי, במיוחד לאור השימוש בו לצרכים פשטניים בלבד, זאת בשל שילוב מערכת ההפעלה Chrome OS, שמהותה אימוץ שירותי הענן של גוגל לשם ביצוע פעולות יומיומיות במחשב.

בעוד החדשות אודות הדגם החדש של המחשב משמחות למדי ומעידות כי גוגל פועלת לדחיפתה קדימה של מערכת ההפעלה שלה למחשבים, הרי שחלק אחד במצגת של הכרומבוק החדש עשוי להעיד על שינוי נוסף, המכוון דווקא לצד מכשירי הסמארטפון והטאבלטים.

הייתה זו אפל הראשונה שעברה לשימוש בכבל USB דו-כיווני הניתן להזנה למכשירי האייפון והאייפד מבלי לחפש את הצד הנכון לחברו למכשיר, אמנם השקתו של תקן ה-USB Type C הינה המילה החמה החדשה. אפל וגוגל הודיעו על מחשבים שישתמשו במחבר החדש בהפרש של ימים בודדים, כאשר עבור אפל מדובר יהיה במחבר יחיד שיעשה את כל העבודה עבור מחשב המקבוק החדש, ואילו עבור ה-Chromebook Pixel של גוגל מדובר יהיה בתוספת רבת משמעות גם כן.

במצגת וידאו שערך צוות ה-Chrome של גוגל ישנו הסבר בבחירתה של החברה ב-USB Type C, כאשר בסוף המצגת מציין אדם רודריגז, מנהל מוצר Google Chrome, כי את התקן החדש תציג החברה גם במכשירי האנדרואיד בקרוב, ולדבריו:

אנחנו בגוגל מחוייבים מאוד ל-USB Type C, צפו לראות אותו בהרבה מחשבי כרומבוק וסמארטפוני אנדרואיד בעתיד הקרוב.

בעוד מדובר ביוזמה מבורכת, העשויה לקדם משמעותית לא רק את קלות השימוש בחיבור כבלי הטענה והעברת נתונים למכשירי הסמארטפון, הרי שמדובר בתקן המאפשר מהירויות העברת נתונים גבוהות הרבה יותר. ה”נזק” היחד אותו עשויים המשתמשים בסמארטפונים מבוססי אנדרואיד לחוות הוא הצורך בהשלכת כבלי ה-Micro USB הקיימים לטובת כבלים מסוג חדש, דבר שמשתמשי האייפון כבר חוו על בשרם עם השקתו של ה-Lightning Connector לצד האייפון 5.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים