טוויטר רוכשת את סטארט-אפ הזרמת הוידאו Periscope

רק לפני מספר ימים סיפרנו לכם על אפליקציה ישראלית חדשה, Meerkat, הצוברת תאוצה בקרב משתמשי טוויטר ברחבי העולם. האפליקציה, פרי מוחם של שלושה ישראלים, מאפשרת למשתמשי טוויטר לשתף עם העוקבים אחריהם סרטוני וידאו המוזרמים באופן ישיר כאשר המשתמש מצלם, ללא כל צורך בהורדת האפליקציה אצל אף משתמש, מלבד המשתמש המצלם את הסרטון.

כעת, נראה כי טוויטר זיהתה את הפוטנציאל של הזרמת וידאו בשידור חי למשתמשיה, והיא מאשרת כי רכשה את סטארט-אפ הסטרימינג Periscope, המתמקד באופן בלעדי בתחום הזרמת הוידאו. טוויטר לא הרחיבה בנושא הרכישה, האם מתכננת החברה לשלב את שירות הסטרימינג באפליקציית הטוויטר שלה או לא. עם זאת, כרגע נראה כי תמקד את שירותי הסטרימינג באפליקציה נפרדת, המאפשרת להזרים וידאו לטוויטר, בדומה ל-Meerkat הישראלית.

עם זאת, על פי הדיווחים האחרונים, נראה כי טוויטר מחבלת בשירותי אפליקציית Meerkat, כאשר ביטלה לאפליקציה, המספקת שירות דומה ל-Periscope, את הגישה לרשת החברתית. צעד זה מגיע ככל הנראה עקב רצונה של טוויטר לשלב את שירותי החברה שרכשה באפליקציה, ולמנוע מן המשתמשים להתרגל לשימוש באפליקציה חיצונית אשר לא קשורה לרשת החברתית.

רכישת אפליקציית Periscope, בדומה לאפליקציית ה-Vine שכבר בבעלותה של טוויטר, תאפשר לחברה לשלוט ולבקר על שירותי הזרמת הוידאו למשתמשי רשת המיקרו-בלוגינג. עם זאת, מעט שנויה במחלוקת העובדה שטוויטר החליטה דווקא לרכוש את Periscope ולא את אפליקציית Meerkat הישראלית, המוכרת ואהובה על ידי משתמשי הרשת החברתית. כך או כך, נראה כי בקרוב נזכה לראות אינטגרציה מלאה של טוויטר עם שירותי הזרמת הוידאו Periscope.

השוואת מפרטים