כאן כדי לשדר: Meerkat הישראלית מגייסת 12 מליון דולר

האפליקציה הישראלית Meerkat, עליה דיווחנו בשבוע שעבר, מצליחה להשיג לא מעט כותרות בתקופה האחרונה ומסתמנת כדבר החם הבא בעולם הטכנולוגיה. על אף ניסיונותיה של טוויטר עצמה לשים מקלות בגלגלי החברה, מתברר על פי מקורות של אתר TechCrunch כי Meerkat גייסה כ-12 מליון דולר בסבב הגיוס האחרון שלה ובכך מאותתת החברה לכולם שהיא כאן כדי להישאר – ולשדר.

את הגיוס, השני במספר, הובילה אחת מקרנות הון הסיכון הותיקות ביותר, גריילוק (Greylock), אשר בין השקעותיה ניתן למצוא את אינסטגרם, AirBNB, דרופבוקס, פנדורה ורבות אחרות. אל גריילוק הצטרפו מספר אנג'לים שטרם נחשפו ובסה"כ העמידו לרשות האפליקציה כ-12 מליון דולר. את הגיוס הובילה, כאמור, גריילוק, שעל פי מקורותיו של אתר TechCrunch, אחראית על מרבית הגיוס וככל הנראה השקיעה סכום הנע בין 9 ל-10 מליון דולר.

Meerkat , בגלגוליה השונים, הצליחה לגייס בסבב הראשון כ-3.5 מליון דולר בינואר ואת הגיוס האחרון גייסה לפי שווי שוק של 40 מליון דולר. אם נחבר את כל הנתונים יחדיו, שווי השוק והגיוס האחרון, נראה כי החברה מוערכת כיום ב-52 מליון דולר (אחרי הכסף) – נתון מרשים לכל הדעות.

נזכיר כי בחברה ישנם לא מעט משקיעים ישראלים מוכרים שזיהו את הפוטנציאל עוד בתחילת דרכה כדוגמת רון גורה וגיגי לוי ולצידם מספר קרנות הון-סיכון ישראליות גדולות כדוגמת PLUS Ventures ו-Aleph, גם הן מושקעות באפליקציה הישראלית.

לא רק הכסף זרם לכיוונה של Meerkat, כאשר גידול משמעותי נרשם גם במספר המשתמשים באפליקציה. על פי מקורות שונים, נכון לכתיבת שורות אלה, מספר המשתמשים עומד על כ-300 אלף משתמשים כאשר 200 אלף הם בעלי מערכת ההפעלה iOS. כמובן שלא ניתן לדבר על משתמשיה של האפליקציה מבלי להזכיר כמה מהמפורסמים שהצטרפו לשורותיה בשבוע האחרון שבניהם ניתן למצוא את הקומיקאי ג'ימי פאלון ואת הראפר המצליח סנופ דוג.

השוואת מפרטים