הרחפן של אמזון, משלוחים מהאוויר

הרחפן של אמזון, משלוחים מהאוויר (קרדיט: יח"צ אמזון)

אמזון לא מוותרת: קיבלה אישור מוגבל לנסות את משלוחי הרחפנים

| יום ראשון, 22 במרץ 2015, 13:38 | טכנולוגיה

לאחר שהגישה בקשה מיוחדת לרשות התעופה הפדרלית (FAA), קיבלה חברת אמזון אישור מוגבל מאוד לקיים ניסוי בשרות המשלוחים על ידי רחפנים. בהצהרת הרשות נכתב שהאישור ניתן למטרת מחקר בלבד ואכן ההגבלות מטילות בספק גדול את הגשמת החזון הגדול של אמזון בעתיד הקרוב.

תקנות ה-FAA לתעופת רחפנים פורסמו בחודש שעבר וכללו הגבלות קשות על הטסות מסחריות. אמנם ההגבלות היו פחות נוקשות ממה שחשבו שיהיו, אבל הן בהחלט גרמו להשבתה של הפרוייקט המדובר של אמזון. ההגבלות שפורסמו אז עדיין יהיו תקפות לניסוי הקרוב.

ההגבלות: גובה תעופה של עד 400 רגל (122 מטר) בלבד בשעות היום, מפעיל הרחפן יהיה חייב ברישום, במעבר מבחני הרשות ובצבירת ידע בעזרה ראשונה למקרה תאונה. ההגבלה הנוקשה ביותר (הרשות סופגת הרבה אש על כך) היא דרישה שלמפעיל יהיה קו ראייה עם הרחפן בכל זמן או בעזרת צופה אחר שישמור איתו על קשר.

הרי אם המפעיל חייב להיות בקשר עין עם הרחפן, מה הטעם בשירות משלוחים? המפעיל יכול פשוט לגשת לכתובת של הנמען ולמסור לו את המשלוח באופן אישי. האישור בעיקר חוסך מאמזון לנסות את שירות המשלוחים בחו"ל ויאפשר לה להחזיר את המחקר לארה"ב.

למרות שה-FAA נוקטת קו נוקשה מאוד בנושא, שמרו על אופטימיות: ככל שנראה יותר ויותר התקדמויות טכנולוגיות שישפרו את הרחפנים (כמו הפרוייקט של Percepto), כך ה-FAA תהיה חייבת לאפשר יותר חופש פעולה לרחפנים. בהחלט יתכן שתזכו לראות את היום בו כבר לא תצטרכו לחכות בתור בדואר ישראל לקבל את החבילה שהזמנתם מחו"ל.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות