איפה הקאצ'? האשטאג פשוט מאפשר העלאה אוטומטית של קטעי הוידאו מ-Meerkat ליוטיוב

בעוד אפליקציית הזרמת הוידאו הישראלית מירקט (Meerkat), המציעה למשתמשיה לשדר בשידור חי וישיר מהסמארטפון תוך שימוש בפלטפורמת טוויטר ככלי הפצה, מעקב ותגובות, ממשיכה לצבור תאוצה, ישנם אלה שממהרים לספק שירותים משלימים ולרכב על גל ההצלחה.

מאחר ומטרתה של מירקט הינה בשידור ישיר בזמן אמת, שמירת קטעי הוידאו המצולמים אינה התכונה המרכזית אותה היא מציעה. משתמשים יכולים להורות למירקט לשמור את קטעי הוידאו עם סיומו של השידור, אמנם אפשרות השמירה לא מאפשרת שיתוף מיידי, אלא רק אחסון על-גבי המכשיר, דרכו ניתן יהיה לשתף את הוידאו בדרכים שונות.

את המחסור הזה מנסה לפתור ההאשטאג Katch#, המאפשר לכל המשתמשים בשירות שמציעה מירקט לצייץ אותו יחד עם הצגת השידור המפורסם בטוויטר, ודרכו להעלות את הוידאו באופן מיידי ליוטיוב. בהתאם לצורת העבודה הפשוטה עם מירקט, שאינה דורשת הרבה מהמשתמשים בה, בין אם בצד המשדרים או הצופים, כך גם מאפשר ההאשטאג Katch להעלות את הוידאו באופן אוטומטי עם סיומו ליוטיוב, ללא דרישות נוספות.

בעוד הוידאו עולה לחשבון המשתמש של Katch ביוטיוב, לא ניתן לראות קטעי וידאו שנוצרו על-ידי משתמשי מירקט בערוץ. קטעי הוידאו כולם מוסתרים ומשותפים רק באמצעות קישורים ישירים אליהם, מה ששם את הדגש על שיתוף קטעי הוידאו ולאו דווקא על הערוץ היעודי של Katch ביוטיוב.

כדי להשתמש בשירות שמציעה Katch, כל שעל שדרני Meerkat לעשות הוא לשלב את ההאשטאג Katch# בכותרת הוידאו שישדרו ולעקוב אחר חשבון הטוויטר katchkats@ המפרסם את הקישורים הישירים לקטעי הוידאו לאחר העלאתם ליוטיוב. אז איפה הקאצ'? באתר TheNextWeb מציינים בעיה אחת עם האפשרות שמציע Katch#, והיא כי שילוב ההאשטאג לא בהכרח צריך להיעשות על-ידי המשתמש שיצר את הוידאו, מה שעלול לאפשר לכל אחד לבצע שמירה לקטע הוידאו, ללא אישור המשתמש.

אתמול נודע כי Meerkat הצליחה לגייס 12 מיליון דולר בסבב גיוס חדש, אשר בראשו עומדת קרן ההשקעות גריילוק, כך שייתכן כי תעשה שימוש בכסף לפיתוח פונקציית ההעלאה המהירה של קטעי הוידאו לרשת בעקבות הגיוס, כחלק מהעבודה השוטפת על השירות והאפליקציה.

לפניכם קטע וידאו שאלות ותשובות שערך מנכ"ל ומייסד אתר Mashable, פיט קשמור, שהועלה ליוטיוב דרך Katch:

השוואת מפרטים