טוויטר השיקה את Periscope: המתחרה של אפליקציית Meerkat הישראלית

Periscope

טוויטר השיקה היום (ה') את אפליקציית Periscope, המאפשרת לכל משתמש לשדר וידאו בזמן אמת לקהל העוקבים שלו. האפליקציה, אותה רכשה טוויטר לפני מספר חודשים, מושקת בצילה הגדול של אפליקציה ישראלית דומה בשם מירקט (Meerkat) שהצליחה לתפוס כותרות רבות בתקופה האחרונה הודות לקלות התפעול שלה ורשימת המפורסמים המכובדת שעשו שימוש בה.

Periscope מאפשרת לכל בעלי חשבון טוויטר לבצע שידור חי באמצעות הסמארטפון ולצד זאת, באופן אוטומטי, לפרסם קישור לצפיה לכל העוקבים של המשתמש. בדומה למירקט, כך מאפשרת גם Periscope לקיים דו-שיח עם המשדר וכל העוקבים יכולים להגיב, תוך כדי שידור, על כל מה שנעשה בסרטון ואף להעניק לו "לבבות" – המקביל של הלייק באפליקציה החדשה.

לצד השידור החי, מאפשרת Periscope לשמור את קטעי הוידאו ששודרו ומעניקה את האפשרות לצפות בהם גם לאחר שהשידור החי הסתיים. נקודה מעניינת היא שלצד הניגון החוזר של הסרטון יופיע גם הצ'אט שהתקיים לאורך כל השידור והוא יוצג בתזמון הזהה לזה שהוצג בעת השידור המקורי. פיצ'ר זה שימושי מאוד בכדי להבין את האינטראקציה בין המשדר לעוקבים גם אחרי שהשידור עצמו הסתיים.

השידור עדיין חי

עוד מוקדם לדעת אם Periscope תצליח לערער את מיקומה של Meerkat הישראלית, ואם לשפוט על פי מקרי עבר, החיקויים של חברות הגדולות לא הצליחו לזעזע את החברות המקוריות. על אף ההשקה הרשמית של המתחרה הגדולה, ב-Meerkat משדרים עסקים כרגיל, ואף מאשרים את הדיווחים אודות סבב הגיוס האחרון, שעמד על 12 מליון דולר. ב-Meerkat יכולים להתגאות במפורסמים נוספים שהצטרפו לשורותיה, כאשר אחד מהם הוא לא אחר מאשר ראש הממשלה בנימין נתניהו.

בתקופה הקרובה צפויה Meerkat להיות מותקפת מחזיתות נוספות והיא תצטרך לעבוד קשה כדי להצדיק את שליטתה הבלתי מעורערת בקטגוריה. הגיוני שנראה בקרוב עוד ועוד אפליקציות ששידור בזמן אמת יכול להתאים מאוד לאופיהן – וואטסאפ, אינסטגרם ואפילו פייסבוק הן רק דוגמאות בודדות לכך.

להורדת Periscope ל-iOS – לחצו כאן

השוואת מפרטים