אפליקציית Drupe הישראלית שמה את האנשים לפני האפליקציות

לפני שנתיים בדיוק חשפה פייסבוק את Facebook Home – לאנצ'ר מהפכני שעתיד היה לשנות את הדרך בה אנחנו משתמשים בסמארטפון, ושם את האנשים, ולא את האפליקציות, בקדמת הבמה. השירות החדש של פייסבוק היה לכישלון חרוץ, מסיבותיו הוא, ומהר מאוד נגנז אל תהומות האינטרנט. כעת, סטארטאפ ישראלי בשם Drupe לקח את אותה הפילוסופיה ופיתח אפליקציה שיכולה לחולל מהפך אמיתי – כזה שפייסבוק נכשלה לעשות.

הרעיון שעומד מאחורי האפליקציה פשוט למדי – אנחנו מתקשרים עם בני אדם ולא עם אפליקציות. כך לדוגמא: אין לנו מה לחפש באפליקציית מסנג'ר או וואטסאפ לכשעצמה, אלא אנו מעוניינים לפנות לאיש קשר מסוים או קבוצה כזו או אחרת ולדבר איתו/איתם. על הנקודה הזו בדיוק הוקמה drupe וכל ממשק המשתמש שלה מבוסס על הנחת עבודה זו.

לאחר ההתקנה יופיעו בחלק השמאלי של המסך שלוש נקודות אנכיות שיהיו השער לאפליקציה כולה. החלקה של אותן נקודות ימינה תפתח את האפליקציה כולה ותציג שני טורים – בצד שמאל, טור של כל אנשי הקשר החשובים לנו, ומנגד, בטור הימני כל האפליקציות או השירותים בהם אנו משתמשים לרוב. אם המשתמש מעוניין לשלוח הודעת וואטסאפ לאיש קשר כלשהו, כל שעליו לעשות הוא לגרור את איש הקשר שנמצא בטור השמאלי לאייקון של אפליקציית וואטסאפ שנמצא בטור הימני.

מה שמייחד את drupe, ופה גם טמון מקור ההצלחה שלה, היא הפשטות והמינימליסטיות שלה. אין פיצ'רים לא רלוונטים או ממשק מסורבל ולא אינטואיטיבי – הכל עובד בצורה קלה ופשוטה, בלי מניירות. הקישור של אנשי הקשר לשירותים השונים עובד בצורה קלילה ומהירה וגם התפעול השוטף עבר ללא בעיות.

לחבר את הנקודות

drupe, שהצליחה לגייס כמיליון דולר עוד לפני השקתה הרשמית, הצליחה לעבור את רף 40 אלף ההורדות ומסתמנת כדבר החם הבא בקטגוריה בה היא נמצאת. לצד . כדי ללמוד יותר על drupe ערכנו ראיון עם ברק ויטקובסקי ואסי זיו – שני המייסדים שעומדים מאחורי האפליקציה המצליחה.

תחילה ציינו השניים כי הצורך לפיתוח האפליקציה הגיע ממקור לא צפוי כלל:

במהלך ארוחת ערב שלי (ויטקובסקי) עם אסי ובנות הזוג שלנו, צחקנו על זה שאנחנו כמעט לא מדברים עם הנשים שלנו בטלפון בשעות העבודה, ואז אחד מאיתנו אמר בצחוק שאם התמונה של אשתו הייתה מופיעה לו על הטלפון, זה היה מזכיר לו להתקשר. מפה הרעיון התחיל להתגלגל, והבנו שבעצם הסמארטפון עוסק בעיקר בשמירת קשר עם האנשים הקרובים ביותר אלינו, אז למה כל מה שרואים בו זה אפליקציות, ולא אנשים?

מרגע שהרעיון נולד במוחם, החלו השניים לחקור את התחום, ולאחר שלושה חודשים התגבש הקונספט של drupe. מאותו שלב, הם החלו את תהליך הפיתוח של האפליקציה, שערך שנה, וכעת לאחר פיתוח המוצר וגיוס השקעה, השיקו השניים את האפליקציה לקהל הרחב.

ויטקובסקי וזיו הדגישו כי השוני שלהם לעומת המתחרים האחרים נובע בעובדה כי הם שמים את הפוקוס העיקרי דווקא על האינטראקציות בין בני אדם ולא דווקא על האפליקציות כפי שנהוג היה עד כה:

אנחנו מאפשרים למשתמש להפוך את המכשיר שלו לנסוב סביב אנשים, ולא אפליקציות. לא ייתכן שרוב מה שאתה עושה עם הטלפון הוא מול אנשים, ובסוף הוא נראה כמו דסקטופ של PC. אנחנו בעצם מנגישים לך את האנשים שאתה מתקשר איתם, כך שהם זמינים לך בכל נקודה בטלפון – מסך בית, מסך נעילה ובתוך אפליקציות.

אף ההצלחה הגדולה, הם לא נחים על זרי הדפנה והשניים התייחסו לתכניותיהם לעתיד:

אנחנו עובדים במרץ על הוספת עוד אפליקציות ופעולות מתקדמות שיוכלו להתבצע מול אנשי הקשר שלך, והכל – בעזרת אותה מחווה פשוטה של swipe.

מלבד הוספת שירותים נוספים, עתידה drupe להיות חכמה יותר ואף ללמוד את הרגלי המשתמש. "במקביל, אנחנו מפתחים רובד קונטקסטואלי שיתאים את ההתנהגות של drupe אליך ולמי שאתה עושה פעולה מולו." הסבירו ויטקובסקי וזיו.

על מנת לאפשר אינטגרציה עמוקה כל כך עם אנשי קשר שונים ושירותים מגוונים, דורשת drupe לא מעט הרשאות – מה שהצליח לגרום ללא מעט תהיות בקרב קהל משתמשיה. צמד המייסדים הסביר בפנינו את הצורך להרשאות הרבות והדגיש מדוע אינן פוגעות בפרטיות המשתמש.

Drupe1

"אנו רואים שהרוב הגדול של המשתמשים מבין ש-drupe היא אפליקציה שמאפשרת לך לנהל דרכה את כל האינטראקציות, בצורה אחידה ויעילה, וככזאת, היא צריכה לקבל גישה לכל היכולות הנדרשות כדי למלא את תפקידה. לדוגמה, ראית פעם אפליקציית חייגן בלי הרשאות לחייג? זאת הסיבה שאנחנו צריכים הרשאות לאנשי הקשר, אפשרות לחייג, להוסיף פגישות ללוח שנה, גישה ללוג השיחות ועוד".

לסיכום, חידדו ואמרו כי: "מכיוון שהמידע הזה נשאר על המכשיר ולא משותף לשום מקום, אנחנו שקופים לגמרי לגבי ההרשאות האלה, וכל מי שפנה ויפנה אלינו עם שאלה לגבי הרשאה זו או אחרת קיבל תשובה בדיוק לטובת איזה פיצ'ר היא נדרשת."

להורדת האפליקציה לאנדרואיד – לחצו כאן

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות