מזל טוב מיקרוסופט: החברה שהכירה לנו את כפתור ההתחל ושינתה חיינו חוגגת 40

ביום שישי לפני 40 שנה, ב-4 לאפריל 1975, נוסדה באופן רשמי מיקרוסופט, שלימים תהיה אחת מהחברות שלקחו חלק עיקרי ביצירת החיים והעולם אותו אנו מכירים כיום. היו אלו שני בחורים צעירים בשם ביל גייטס ופול אלן שהחליטו כי בכל בית יהיה מחשב אישי, והקימו את חברת התוכנה הבינלאומית Microsoft.

בעשור האחרון עולם המחשוב הנייד והסמארטפונים מתקדם בקצב חסר תקדים ואין כל ספק שאנו חייבים על כך לא מעט למיקרוסופט, שהכירה לנו את מערכת ההפעלה הנגישה Windows. שכן אחרת, העולם לא היה נראה היום אותו הדבר. במשך ארבעת העשורים האחרונים, מתקדמת הטכנולוגיה בקצב בלתי ניתן לעצירה ואין ספק כי מיקרוסופט לוקחת בכך חלק פעיל מאוד.

Microsoft-Logoמן החברה זכינו לראות מערכות הפעלה מתקדמות ומצליחות במיוחד, כדוגמת Windows XP, ששברה את כל השיאים האפשריים בתחום מערכות ההפעלה למחשבים ועד ל-Windows 7, בה משתמשים מיליוני אנשים גם היום. מלבד מערכות ההפעלה למחשבים, דאגה מיקרוסופט לספק לנו גם מערכות הפעלה למכשירים ניידים כשאף הקדימה את אפל בסנסציית הסמארטפונים עם Windows Mobile, שנכתבה בשפת התכנות ++C, אך זו התמקדה בעיקר בעולם מחשבי הכף יד (Pocket PC).

עוד תהפוכות מן החברה שזכינו לראות ב-40 השנה האחרונות הינן חבילת התוכנות Office, המשמשות לכתיבה ועריכת מסמכים ומצגות, שירות המיילים Outlook, אפליקציית ההודעות מסנג’ר, שירותי אחסון בענן ועוד עשרות רבות של חידושים ותוכנות שיצרו את החיים אותם אנו מכירים. בין החידושים אותם ראינו, הציגה מיקרוסופט גם ירידה מסויימת בפופולריות לא פעם עם שחרורי התוכנה אותם יצרה. בין אלו ניתן למצוא את Windows 8, מערכת ההפעלה שזכתה ללא מעט ביקורות במהלך השנים האחרונות בהן שווקה ברחבי העולם, בעיקר בשל ביטול כפתור ה”התחל” המוכר והאהוב.

כיום מנסה מיקרוסופט לבצע מהפכה נוספת בעולם מערכות ההפעלה למחשבים נייחים, ניידים ואף סמארטפונים, עם השקתה הקרבה של Windows 10, הצפויה לחלוש על כל הפלטפורמות במתכון שטרם נראה מצידה עד כה. מערכת ההפעלה החדשה ייתכן כי תשתווה להצלחה אותה ראתה Windows XP, אותה לא הצליחה מיקרוסופט לשחזר מאז.

החברה, שבשנים האחרונות נראה היה כי נשארה מעט מאחור בתחרות אותה פתחה אפל עם מכשיר האייפון אי שם ב-2007, מנסה כעת לשחזר את הצלחתה ומסרבת לרדת מסדר היום של כולנו. עם גב כלכלי אדיר הנאמד בשווי שוק של 330 מיליארדי ד דולר ומהנדסים ומפתחים מהטובים בעולם, למיקרוסופט ישנם כל הכלים על מנת לשחזר את הצלחתה האדירה.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים