סמסונג מציגה המשך ירידה ברווחים לקראת השקת ה-Galaxy S6

רגע לפני שתשיק את מכשירי הדגל החדשים שלה, Galaxy S6 ו-Galaxy S6 Edge, מפרסמת ענקית האלקטרוניקה הדרום קוריאנית, סמסונג, נתונים מקדימים לדוחותיה הכספיים שיפורסמו במלואם בסוף החודש. בעוד הנתונים שמציגה החברה ממשיכים להציג ירידה מתמשכת בצד ההכנסות והרווח גם יחד, נראה כי ציפיות השוק מהחברה היו נמוכות בהרבה מהתוצאות שמציגה כעת, מה שעשוי להיות סימן מעודד.

הכנסותיה של סמסונג ברבעון הראשון של 2015, על פי הערכותיה המוקדמות, עמדו על כ-47 טריליון וון קוריאני (כ-43.2 מיליארד דולר), כאשר במקרה זה מדובר בירידה של כ-12.5 אחוזים בהשוואה לנתוני הרבעון המקביל אשתקד. רווחיה התפעוליים של החברה עמדו על כ-5.9 טריליון וון קוריאני (כ-5.4 מיליארד דולר) והציגו ירידה של כ-30.5 אחוזים בהשוואה לנתוני הרבעון הראשון בשנת 2014.

הצצה לאחור

הנתונים מעלה מייצגים את החציון בהערכותיה של סמסונג להכנסות והרווח התפעולי ברבעון הראשון של השנה, אולם החברה מספקת טווח רחב יותר לתוצאות אלה, זה עומד בין 46-48 טריליון וון קוריאני בצד ההכנסות ובין 5.7-6.1 טריליון וון קוריאני בצד הרווח, כך שהחברה עדיין יכול להפתיע לטובה (או לרעה) עם פרסום התוצאות המלאות בסוף החודש.

השקתם של מכשירי הדגל החדשים, שקיבלו רענון משמעותי בצד העיצוב והפונקציונליות, צפויה לספק לסמסונג שיפור ניכר בצד ההכנסות והרווח גם יחד ברבעון השני של השנה. הערכות אנליסטים שונות כבר צפו מכירות שנתיות שנושקות ל-50 מיליון יחידות ממכשירי הדגל של החברה במהלך השנה כולה, כאשר במהלך ההשקה צפוי פרץ מכירות גדול במיוחד.

בישראל תשיק סמסונג את מכשירי הדגל שלה באופן רשמי בשבוע הבא, ב-13 באפריל, במחיר הצפוי לנוע בין 3,700-4000 שקלים.

השוואת מפרטים