מיקרוסופט תשיק שירות תשלומים דיגיטלי למשתמשי Windows 10

Microsoft Lumia XL

שוק התשלומים הדיגיטליים לא חדש למשתמשים ברחבי העולם. גוגל פתחה את התחרות כבר לפני מספר שנים עם Google Wallet, כשאליו שילבה לאחרונה את טכנולוגיית Softcard. לפני חצי שנה אפל נכנסה בסערה לתחום זה עם שירות Apple Pay המאפשר ביצוע תשלומים ברחבי ארה״ב, כשבו כבר תומכות עשרות רשתות, חברות אשראי ובנקים ברחבי אמריקה. סמסונג לא נשארה מאחור והשיקה לצד ה-Galaxy S6 שירות תשלומים חדש בשם Samsung Pay.

מיקרוסופט לא מתכוונת להשאיר את משתמשי Windows Phone מאחור, כאשר הכריזה כי מערכת ההפעלה החדשה, Windows 10, תתמוך בשירותי תשלום באמצעות שבב NFC, אך לא ציינה האם תהיה זו היא שתספק את השירות. כעת, נראה כי ההכרזה רוקמת עור וגידים כאשר דיווח חדש חושף שמיקרוסופט הגישה בקשה לרישיון להעברת כספים בכל 50 המדינות בארה״ב.

על פי הדיווח, המגיע מפייסל חאן, יועץ בנקאות בינלאומי המתמחה במערכות תשלום, חושף כי מיקרוסופט הגישה את הבקשה תחת חברת בת בשם Microsoft Payments Inc. המסמך שנחשף מאשר כי מדינת איידהו כבר העניקה את הרישיון למיקרוסופט באופן רשמי.

אמנם שירותי התשלום הדיגיטליים לא תפסו את התאוצה לה ציפו ענקיות הטכנולוגיה השונות כשנכנסו לתחום, אך נראה כי מדובר בעניין של זמן בלבד. כאשר תשיק מיקרוסופט את שירות Microsoft Payments, יהיה זה רשמי כי בעלי סמארטפונים המריצים את שלושת מערכות ההפעלה הפופולריות בעולם – אנדרואיד, iOS ו-Windows Phone, יכולים להשתמש בשירות תשלומים דיגיטלי כזה או אחר.

בישראל כמו במרבית המדינות מחוץ לארה״ב לא קיימת, נכון להיום, תמיכה בכל שירותי התשלום הדגיטליים, המקפידים להגביר את תמיכתם בארה״ב טרם יפיצו את השירות לרחבי העולם.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים