סוני פיתחה טכנולוגיה המחליפה את צבירי-הכבלים בתוך מכשירים בחוט בודד

מכשירים ניידים, אם לשפוט לפי סרטי מד"ב מהעשור הקודם (וסדרות ריגול של העשור הנוכחי), מזמן היו אמורים להתקפל, להסתובב, להתגמש ולחולל תרגילי אקרובטיקה שונים ומשונים. אך אליה וקוץ בה: רוב הרכיבים האלקטרוניים של אותם מכשירים מיוצרים עדיין בטכנולוגיות בנות חצי מאה לפחות. במיוחד בולט העניין במכשירי צדפה וסליידרים – הללו מיוצרים בשיטה המכריחה שטח-חפיפה עצום בין החלקים או צירים קשיחים, ע"מ לא לפגוע במודול התקשורת, שעם השנים הלך והתרחב עד שהיום הוא מכיל כ-22 חוטים המסודרים בשורה ופוגעים בחופשיות התנועה והעיצוב.

הבוקר הודיעה סוני כי היא פיתחה טכנולוגיה חדשה בשם Single Wire Interface Technology ("טכנולוגיית ממשק חוט בודד") המחליפה את תסבוכת החוטים המשמשת להעברת תשדורות שונות בתוך מכשירים, ומחליפה אותה בכבל נחושת בודד. החוט היחיד מסוגל להעביר גם מידע וגם אנרגיה (חשמל) בשני הכיוונים, באמצעות חלוקת זמן בין סוגי התשדורות השונים, כך שניתן לעצב טלפונים עם מסכים המסתובבים ביתר חופשיות, או מכשירים שמסכיהם נעים על צירים רב-כיווניים. מהירות העברתהנתונים של הכבל מגיעה ל-940Mbps, וניתן לייצר חוטים כאלה באורך של עד 60 ס"מ.

כדי ליישם את הטכנולוגיה במהירות וביעילות, מכרה סוני רישיון לכל הידע התיאורטי הקשור בה ליצרנית המוליכים-למחצה היפנית Rohm. החברות לא פרסמו הערכה לגבי תחילת השימוש בטכנולוגיה בפועל, אך נראה כי מדובר על העתיד המיידי.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות