מנהל הכספים בגוגל: מכירות ה-Nexus 6 אינן מוצלחות כמו הדגמים אחרים

| יום ראשון, 26 באפריל 2015, 18:04 | כלכלי, סלולר

דוחותיה הכספיים של ענקית החיפוש והטכנולוגיה, גוגל, לא נוטים להציג נתונים אודות מוצריה הספציפיים של החברה. אולם בשיחת הועידה למשקיעים שהתקיימה לאחר פרסום תוצאותיה הכספיות של החברה לרבעון הראשון של 2015, נמסרו פרטים מעניינים במיוחד אודות מכירות הסמארטפונים בחברה. על פי דבריו של מנהל הכספים הראשי בגוגל, פטריק פיצ'ט, מכשירי ה-Nexus של החברה הציגו ירידה במכירות במהלך השנה האחרונה.

מכירות מכשירי הנקסוס נכנסות תחת קטגוריית ה"רווחים האחרים", המתייחסת לרווחי ה-Play Store ו-Google Store. ליין הנקסוס הציג ירידה משמעותית במכירות, לדברי פיצ'ט, למרות שהקטגוריה בה נכלל הציגה עליה של 23%, בהשוואה לנתוני הרבעון המקביל אשתקד. העליה בהכנסות מקטגוריה זו נבעה מהגידול בהכנסות המגיעות מה-Play Store.

לפניכם דבריו של פיצ'ט משיחת הועידה (בתרגום חופשי לעברית):

רשמנו תוצאות טובות עבור הנקסוס 6, אבל בבחינה משנה לשנה, לא היו המכירות של המכשיר חזקות בהתחשב במכירות המוצלחות של הנקסוס 7 בשנה שעברה.

Nexus-7-300px

Nexus 7

למרות העליה בהכנסות קטגורית "רווחים אחרים" בהשוואה לרבעון הראשון בשנה הקודמת, התרחשה למעשה ירידה של 2% בהכנסות לעומת הרבעון שחתם את 2014. הכנסות "רווחים אחרים" עמדו ברבעון הראשון על 1.8 מיליארד דולר, סכום קטן משמעותית בהשוואה להכנסות הכלליות לרבעון העומדות על 17.3 מיליארד דולר.

על פי דבריו של פיצ'ט, יש לייחס את הירידה במכירות הנקסוס למכשיר הדגל האחרון מבית החברה, ה-Nexus 6, שמציג מכירות החלשות משמעותית לעומת ה-Nexus 7. מעט שנויה במחלוקת העובדה כי פיצ'ט השווה את מכירות הנקסוס 6 דווקא לטאבלט החברה, ה-Nexus 7, ועם זאת לא נמצא כל אזכור הנוגע את למכירותיו המוצלחות של ה-Nexus 5.

סביר להניח כי את היחלשות מכירות המכשיר ניתן לייחס לעליה המשמעותית במחירו, העומד על 649 דולר (בגבולות ארה"ב), לעומת 349 הדולרים בעבורם ניתן היה להשיג את הנקסוס 5 שנה קודם לכן ו-200 הדולרים בעבורם היה מקבל המשתמש את הנקסוס 7. נכון להיום, את ה-Nexus 6 לא ניתן להשיג בישראל באופן רשמי, אלא רק דרך יבואנים מקבילים, שכן הנציגות הרשמית של מחלקת המובייל במוטורולה כבר לא מספקת תמיכה בישראל.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות