סמסונג ו-Mybitat הישראלית יפתחו פתרון "בית חכם" שישמור על בני הגיל השלישי

הסטארט-אפ הישראלי Mybitat וחברת סמסונג יפתחו יחד בית החכם עבור בני הגיל השלישי. שתי החברות, המשתפות פעולה לראשונה, צפויות לפתח את הבית החכם בכדי לשפר את איכות חייהם של קשישים, ולאפשר להם להמשיך ולהתגורר בביתם תוך שמירה על בריאותם ורווחתם.

הבית החכם יבנה במחשבה מיוחדת על בני הגיל השלישי וכפתרון עבור אלו המבקשים להמשיך ולהתגורר בביתם ללא פיקוח צמוד. הפטנט של הבית החכם עושה שימוש בטכנולוגיה קיימת בשילוב אלגוריתם, כלי מיזוג נתונים וכלי אנליטיקה התנהגותית. כל אלה יפעלו תחת מערכת ניטור של השגרה היומית של המשתמש השוהה בבית, שתוכל לזהות ולזכור את שגרת יומו, ובמקרה של שינוי התנהגותי חריג, תתריע בפני בני המשפחה או אנשים שהוגדרו בה מראש, ותזעיק גם סיוע רפואי במקרה הצורך.

SmartThings-Ringed-FullColorעבור סמסונג זהו אינו הפרויקט הראשון בתחום הבית החכם. כזכור, רכשה ענקית הטכנולוגיה הדרום קוריאנית באוגוסט האחרון את חברת SmartThings, שהחלה את דרכה כמו חברות רבות אחרות, דרך ביצוע קמפיין לגיוס כספים באתר מימון ההמונים Kickstarter. SmartThings, המפתחת מוצרים לאוטומציה ביתית, נרכשה על-ידי קבוצת ה-Open Home Innovation Group בסמסונג תמורת סכום המוערך בכ-200 מיליון דולר, ומאז משמשת כזרוע ה"אינטרנט של הדברים" עבור החברה.

שוק הפתרונות הטכנולוגיים עבור בני הגיל השלישי הולך וצובר ביקוש בשנים האחרונות, בין אם מדובר בסמארטפונים מותאמים במיוחד ובין אם בהנגשת מוצרים שבעבר היו מסורבלים. "אנו מאמינים כי יש מקום רב לשיפור במערכות הקיימות לטיפול בהזדקנות", אומר מתי כוכבי, מייסד  .Mybitat, "אנו מעוניינים להגדיר מחדש את המערכות הללו ולספק לאוכלוסייה המזדקנת חלופות זולות אשר פותחות בפניה אפשרויות חדשות.  שיתוף הפעולה הזה עם מרכז האסטרטגיה והחדשנות של סמסונג יאפשר לנו להגיע מהר יותר ליום שבו יותר קשישים חיים בבריאות טובה יותר בסביבה מוכרת ונוחה".

פלטפורמות האינטרנט של הדברים הולכות והופכות לחלק מרכזי באסטרטגיה של חברות הטכנולוגיה הגדולות. לאחר שכבר ראינו חיבור בין מכונות הכביסה, המקרר, מצלמות האבטחה, הטרמוסטט וחפצים אחרים בבית, טבעי כי בני הגיל השלישי יהוו יעד נוסף לקראת יישום טוב ועמוק יותר של טכנולוגיות אלו בחיי היום-יום של כולנו.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות